| MxR a întrebat:

Vreau sa va intreb, sunt unele telefoane cu baterie incorporata, va deranjeaza cu ceva? eu vreau sa imi cumpar un telefon si ma gandesc ca pana acum daca telefonul avea ceva scoteam baterie, oare acest detaliu de la un telefon cu baterie incorporata ma va deranja?

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Buna, a scoate bateria este o modalitate proasta de resetare. Telefoanele cu bateria incorporata au alte modalitati de resetare(apesi lung pe un buton de exemplu). In plus se poate scoate bateria, dar e de preferat sa fie scoasa de catre un specialist.

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Deranjant este in urmatoarele cazuri :
-Daca scapi telefonul in apa (sau il stropesti foarte tare). Daca la cele cu baterie detasabila ii scoti cat mai repede bateria si il duci la service pentru uscare, la cel cu baterie "non-removable" nu se poate face asta, si telefonul are sanse aproape nule.
-Daca se supraincalzeste telefonul, este mult mai usor sa il racesti pe cel cu baterie detasabila
- Daca vrei sa o inlocuiesti, la cel cu baterie detasabila se poate face extrem de usor.

| TronHD a răspuns:

Iti recomand bateria pe care o poti scoate deoarece ea se poate uza la un timp si va trebui sa o schimbi!
iti poti lua una incorporata dar doar daca este o firma buna de telefoane!

| Moldovanvasile010101 a răspuns:

Eu am și nu am probleme am un telefon Orange nura și nu am nici o problema,, as vrea funda dacă dai