| crisbebe a întrebat:

Vreau si eu informatii despre cum trebuie sa te comporti la masa si reguli care trebuie sa le respecti in turcia sau arabia dar vreau sa specificati daca ati ales turcia sau arabia.
funda pentru cel mai bun raspuns si puteti da doar infomratii asa ce stiti voi din cultura generala sau daca sunteti chiar turc sau arab dar puteti si site-uri.
si pentru cei care nu au inteles intrebarea anterioara acum sunt explicita?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poti sa traduci? Sau, nu stiu...fa ceva sa se inteleaga ce vrei de fapt.

| alessia5158 a răspuns:

Reciteste ce ai scris! --- editeaza intrebarea facand corecturile de rigoare.

| alessia5158 a răspuns:

" La masa, mancati numai cu mana dreapta, luati numai felul care vi se ofera si, desi e neaparat necesar sa laudati mancarea, nu acordati prea multa atentie celor care au gatit-o. Nu va exprimati dorinta de a le cunoaste pe bucatarese (sotii, mame sau surori) care au trudit indelung la pregatirea mesei. Gazda va va oferi cele mai bune bucati de mancare, pe care trebuie sa le acceptati. Vor insista cam mult va trebui sa mancati putin mai mult decat de obicei ca sa nu-i suparati. La masa nu prea se vorbeste, asa ca in aceasta privinta masa poate constitui o pauza binevenita. " --- vezi sursa : http://www.studentie.ro/campus/TARILE_ARABE/c-135-a-15523

caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! daca ai reformula intrebarea, poate am intelege si noi ce doresti sa afli...happy

| crisbebe explică:

Nu inteleg ce nu intelegeti dar o s-o reformulez,