| Alexa1345 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri pentru prieteni falsi:*:*multumesc

Răspuns Câştigător
| Xixi a răspuns:

1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

M-ai umilit, nu am ce zice,
Cu talentul tău la bârfă
Şi mi-ai arătat, amice,
Prietenie de... târfă.

>>Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prietenie < <

Sh cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea te` dezamageste!

"`! O arde indiferentă băăă proasto[●๋•»Am MuLtI pRiEtEnI care`mI sunt dUsMaNi TaCuTi! CiNe E dEsTePt Sa`NvEtE : pRiEtEnI aU mUlTe FeTsE!«●๋• [o.O]]`!"

cand te gandesti ca i multi prietenii. intr-o clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine. daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii

sper ca te-am ajutat kiss

5 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

" Eşti un prieten fals! "
Cu plăcere.

| StopTheWar a răspuns:

"Am mai multa incredere in dusmani adevarati decat in prieteni falsi"

| alexXxa_4040 a răspuns:

Asculta si melodia asta:

http://www.youtube.com/watch?v=tclFT0dLz5s

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul!

http://www.tpu.ro/......aca-stiti/

http://www.tpu.ro/......adevarata/

Sper ca te-am ajutat!

| Anonymous01 a răspuns:

Sal, uite asta " Domane apara-ma de dusmani, ca de prieteni ma apar singur. ", e bun?

| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur…

BEST!:X