| pynkkidd04 a întrebat:

Vreau si eu sa-mi dati niste statusuri de tristete.De dragoste trista.Si de prietenie.(adevarata).Multumesc.Si fara link-uri

5 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Azi esti orbit de fericire.si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine.happy asta il tin mereuhappy

| Zambete89 a răspuns:

Bună

Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.

E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
Atunci cand iubesti pe cineva, deseneaza un cerc in jurul numelui acelei persoana in loc de o inima, pentru ca inimile se pot frange, insa un cerc nu se sfarseste niciodata.

As vrea sa fiu un nor, sa ma transform in ploaie, pe trupul tau s-ajung siroaie. De cate ori ma vei privi de-atatea ori sa-ti pot sopti "iubeste-ma, te pot iubi."

O sa-ti ascund buzele pe fundul marii sa nu ti le sarute nimeni. Ochii sub un crater de vulcan sa nu ti vada nimeni, iar inima ti-o leg de-a mea sa ramanem uniti!

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde ca sufletul ma doare…

Iubesc 3 lucruri: soarele, luna si pe tine. Soarele ziua, luna noaptea si pe tine non-stop!

Fi intotdeauna ceea ce esti, iar daca aceasta nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine!

Le am intr-un document în pc. Sunt foarte noi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde alta data eram totul...
Acesta este preferatul meu status...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu renunta la ceea ce`ti apartzine, si nu perminte altora sa renuntzse la tine.;]]! smug

| Dekaptukhe a răspuns:

Am un prieten mai bun ca un frate.
In amandoi parca o inima bate,
La bucurii sau poate vreun necaz,
Am ras si am plans cu lacrimi pe obraz :X:X