| ILoveKG a întrebat:

Vreu sa imi dati niste alimente care se pot manca fara probleme seara ca sa nu ingrase... si ar fi dragut si in timpul zilei. Va rog + multumesc + funda.

Răspuns Câştigător
| madapufi21 a răspuns:

Buna! Iata cate ceva de mancat/baut la orice ora, fara nici o problema, ba chiar cu beneficii:
1. ceai verde (fara zahar, eventual cu putina miere);
2. cereale integrale (cu lapte degresat);
3. branza proaspata;
4. mere.
Nu orice tip de fructe sau legume, pentru ca unele chiar ingrasa (cartofii, bananele etc.).
Sper ca te-am ajutat! Funda?

2 răspunsuri:
| HurremSultan a răspuns:

Bună.

Hi ^.^ poti sa alergi prin parc, in fiecare dimineata poti sa deschizi geamul si sa faci niste abdomene, flotari, genofleciuni si sa faci sport in fiecare zi sa alergi etc.Pentru mancare : Sa ti cura de slabire adica : sa nu mai mananci multa paine, dupa ora 18:00 sa nu mai manaci nimic decat un mar sau o alt fruct ce-ti place tie. Dimineata poti sa manaci un ou fiert cu o felie de paine prajita, la pranz poti sa manaci un piept de pui facut la gratar cu garnitura.Iar seara ceva usor cum ar fi o salata verde sau un fruct.happy

| Seepty a răspuns:

Ai putea manca mere, pere, banane...etc cat mai multe fructe.