| Anonim2552 a întrebat:

Am intrebat de pe alt cont cum ne putem vindeca de homosexualitate si intrebarea mi-a fost stearsa de admini. Le-am trimis o cerere cu reanalizarea intrebarii si mi-au raspuns ca incalca regulamentul siteului.

Am o intrebare: Sa fiu crestin ortodox incalca regulamentul siteului? Pentru ca este normal pentru mine ca in calitate de ortodox sa cred ca homosexualitatea poate fi vindecata si sa intreb cum.
http://www.doxologia.ro/......omosexuali
Pentru mine,ca si orthodox,homosexualitatea este un pacat,o dereglare si poate fi tratata. Si cum credinta mea ortodoxa vine la pachet cu aceasta idee, iar acesta idee incalca regulamentul, nu inseamna ca si credinta mea ortodoxa incalca regulamentul TPU?
Sa fiu crestin ortodox incalca regulametnul TPU?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cam da.
La fel cum să încurajezi sclavia, subjugarea femeii, căsătoria forţată victimei cu violatorul, uciderea celor care gândesc diferit este împotriva bunului simţ şi a regulamentului, dar în perfectă armonie cu creştinismul.

| Drimmero a răspuns:

Psihologul si poate ai vreun progres...

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa fii crestin NU incalca niciun regulament.
Probabil intrebarea ta a general un conflit intre crenciosi si atei.
Din punct de vedere religios homosexelitata este pacat insa nu cred ca poate fi tratata ca raceala de exemplu.Nu este o boala.

| Anonim2552 explică (pentru Fatamuntilor):

Eu credeam ca a fost sterse pentru ca a jignit acei oameni nu pentru ca au parut conflicte.
Si de ce sunt eu vinovat ca intrebarea a generat un conflict? Ca asa orice intrebare poate genera conflicte. Adica orice intrebare de pe TPU incalca regulamentul atat timp cat apare un conflict fie el nejustificat. Nu este nedrept? Nu ar trebui sa fie sterse raspunsurile acelor utilizatori care au pornit conflictual?

Sigur ca nu e ca raceala. Nici fumatul nu e ca raceala si exista rugaciuni pentru vindecarea acestei patimi, cu conditia sa existe si vointa.
Asa si cu homosexualitatea. Existe rugaciuni de vindecare si pentru indepartarea tentatiei malefice.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Anonim2552):

Nu ti-am vazut intrebarea, dar ma gandesc ca asa a fost.
Unii insista cu asfel de intrebari, nu este tot timpul placut
Cei ce vor sa inteleaga, si sa primeasca un sfat o fac
Incearca sa raspunzi celor care pun asfel de intrebari.
Sau sa pui intrebarea sub alta forma.