| JustWannaDance a întrebat:

Am auzit la întrebarea anterioară ca TPU.ro 'se scufundă' şi ca are, în ultima perioadă, multe probleme...
Aşa, întrebarea este: Cum am putea ajuta site-ul TPU.ro să revină la normal, adică să nu mai aibă acele probleme? Sincer, m-am săturat, când intru pe site să-mi apară tot: "Ne scuzaţi, TPU are o problemă!", sau ceva de genul. Dacă ştiţi ceva spuneţi-mi şi mie, vă rog! Mi-ar face plăcere să ajut acest site, aşa cum şi el ne ajută pe noi.batting eyelashes Vouă nu v-ar place? happy
Mulţumesc, aştept răspunsurile voastre! happy Fundiţă!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Stai liniştită, dragă! Deja s-a rezolvat.
Au rămas doar problemele voturilor, funcţiei "caută" şi notificarilor. Dar nici rezolvarea lor nu depinde de noi.
O seară faină!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In principal problemele nu sunt din cauza utilizatorilor, ci din cauza subdimensionarii serverului si defectiuni ale programului TPU. Sigur ca s-ar mai putea degreva serverul si programul daca ar scadea numarul postarilor. Aceasta s-ar putea realiza prin renuntarea la toate postarile care nu respecta regulile TPU. Am in vedere ca majoritatea acestor postari sunt facute de utilizatori in deplina cunostinta si nu din nestiinta. De asemenea sunt multe intrebari la care se poate gasi raspunsul cu usurinta, cu o simpla cautare pe internet. Cred ca, in acest fel, numarul postarilor s-ar reduce substantial(poate cu cel putin o treime) si in acest fel serverul si programul nu ar fi atat de solicitate. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt probleme de server, noi nu putem face nimic, decât să așteptăm rezolvarea lor de către admini prin cunoscători IT!
Pa, pa.

| Tsunade99 a răspuns:

Intreab-o poate pe NoName, sau intra acolo sus unde scrie comunitate, si ai sa vezi niste experti TPU. Intreabai pe aceea trimitindu-le un mesaj. Poate ca cu ocazia asta ai sa devii si tu expert. Scz ca nu am putut raspunde la intrebare cu o solutie.

| ade_2776 a răspuns:

Si pe mine ma enerveaza ca atunci cand iti este lumea mai draga.iti apare chestia aia cu ne scuzati, TPU are o problema. este chiar aiureax(