| anonim_4396 a întrebat:

Cum devii expert TPU? E ciudat ca intreb eu care am 3 funda sad dar totusi is curioasa.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII (desi au fost si cateva exceptii) sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie sa indeplinesti toate aceste conditii, iar administratorii vor hotara, cand a venit momentul. Ei au ultimul cuvant. Citeste si aceste postari, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601 , http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 !
Succes! Numai bine!

| GaBBiii a răspuns:

Buna!
Pentru a deveni expert TPU trebuie sa dai niste raspunsuri corecte si gandite.
Nu conteaza cate fundite ai. Sunt utilizatori care au 40-50 de fundite si sunt expert TPU.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciudat e ca nu cu niste fundite ajungi expert! Nu are rost sa-ti mai spun si eu cum ajungi expert, ca oricum nu vei ajunge tu.

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

Bună.
Activitatea ta pe site, răspunsurile tale să fie votate ca inteligente și utile fără a aduce atingere celorlați care răspund sau pun întrebări (denigrare, jignire, etc.) și adminii vor da ultimii verdictul.
Citește și aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Succes.
Pa, pa.

| DevilProject a răspuns:

Buna! Ca sa devii exepert TPU trebuie s ai peste 500 de funditebig grin
Bafta!