| anonim_4396 a întrebat:

Sunt noua aici si nu prea stiu despre TPU. Puteti sa-mi spuneti cateva informatii?

Răspuns Câştigător
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Bună!
Bine ai venit!
Tpu.ro este un site, unde oamenii pun întrebări, iar alţii raspund.
Poţi să-ţi faci şi prieteni şi să le trimiţi mesaje.
Îţi faci un profil, cu informaţii şi o poză (care pot fi schimbate dupa aia).
Dacă cel care a pus o întrebare, consideră ca raspunsul tău a fost cel mai bun, îţi dă fundă.
O funda valorează vreo 100 de puncte, cred.
De asemenea, utilizatorii (oricare) pot nota răspunsul tau cum li s-a părut (folositor, interesant, stupid, etc), ţi pentru astea primeşti puncte, dar nu ştiu câte.
Punctele te ajută sa creşti in rank (al câtelea utilizator eşti in funcţie de punctele tale)

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Tot ce trebuie sa stii, poti afla, citind Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente!
Succes!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bine ai venit!
Citeste raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE si afli aproape tot ce trebuie sa stii despre TPU si cum trebuie sa activezi. Succes si numai bine!

| Karinakari99 a răspuns:

Bună şi bine ai venit printre noi!
TPU=Toţi Pentru Unu
Este un loc unde ne ajutăm între noi. Când nu ştii ceva, pui întrebarea pe TPU.Pentru a afla mai multe citeşte şi ÎNTREBĂRILE FRECVENTE:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! Succes!

| bunny_6472 a răspuns:

Buna! pai sa uincepem:
- pentru inceput oamenii pun intrebari si dau raspunsuri ceea ce vad ca stii sa faci.
- exista un clasament in care poti vedea pe ce loc esti cate de experimentat esti. unii sunt declarati ca fiind experti TPU
- primesti funditele, acele medali portocalii atunca cand ai dat un raspun castigator, adica atunci cand cel caruia i-ai raspuns considera ca raspunsul tau e cel mai folofitor. poti da o funda raspunsurilor pe care le primesti la intrebarea ta dand pe funda gri din dreapta raspunsului. te ve intreba daca vrei sa declari raspunsul castigator iar tu vei da "da"
-ca sa fci puncte trebuie sa raspunzi la intrebari
-la cei care nu dai funda dedesubt poti spune ca este flositor, amuzant, etc

funda?