| Laura927 a întrebat:

cum as putea sa îmi șterg contul de pe acest site?
Motivul este ca îmi petrec prea mult timp aici + ca întrebările pe care le adresez utilizatorilor sunt complet nesatisfăcătoare si ft slabe in comparație cu răspunsurile cu care încerc sa ajut pe cineva.
Multe întrebări sunt ca si tema pentru aia mici sau ceva de genu crede-ți ca sunt însărcinată.
Știu ca acest site este dedicat in special problemele oamenilor si sunt complet diferite situatiile fiecăruia.
In regulamentul site-ul scrie clar ca este interzis sa pui întrebări referitoare la temele de acasă si totuși după ora 14:00 este tot ce poți citi:/.
As dori ca un admin sa își facă timp si sa îmi raspunda la întrebarea referitoare la stersul contului.
Plus ca nu este o categorie pentru reclamații sau întrebări de genul.
Puteți sa îmi mutati întrebarea la categoria corecta cine știe.
Multumesc frumos.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt Admin!

Trimiţi un mesaj Adminelor, la "Contact" - vezi colţul din dreapta sus, sau la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

La fel, orice "reclamaţie" pe care doreşti s-o faci, o poţi face prin mesaj scris la "Contact"!

"39. Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#39

Toate cele bune.

| anonimg a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu iti stergi contul.
Ai vrut vreodata sa ai un grup de prieteni si doar cand ai chef si timp sa ii bagi in seama si sa vorbesti -sa fii impreuna- cu ei? Iata, grupul TPU de prieteni este acesta! Ba inca poti sa discuti un subiect anume fara ca cineva sa sa-ti schimbe subiectul cu un altul -lucru pe care nu l-ai fi putut face cu prieteni fata in fata. Cu siguranta ca aici poti pune intrebari pe care nu le-ai fi putut pune cuiva fata in fata -nici chiar aceluia pe care poate il tii in brate.
De aceea spun: nu renunta la gandul de a parasi site-ul, si nu renunta la site. De asemenea, nu neglija prieteniile reale (sau chiar mai rau -familia) in favoarea prietenilor vituali. Niciodata sa nu iei decizii pe baza simtamintelor sau sentimentelor.
N-ai ce citi pe TPU? Hmm... Noi traim ca sa mancam, sau mancam ca sa traim? Adevarat este cuvantul care spune: "Este mai ferice sa dai decat sa primesti." (Fapte.20:35) Bucuria si placerea vietii in aceasta consta -in a-i ajuta pe ceilalti. In ce ma priveste, eu nu am ramas pe site pentru mine insumi, ci pentru ceilalti. Si dupa cate am vazut, si tu ai facut la fel. Bucuria de a-i ajuta pe ceilalti trebuie intretinuta. Exact ca un muschi: se va slabi daca nu va fi folosit in mod constant; si floarea se va vesteji daca nu va fi udata...

| Fatamuntilor a răspuns:

Nici eu nu sunt admin, dar iti pot raspunde.
Atat pentru stergerea contului cat si pentru alt tip de probleme scrii la contact (drepta sus).Vei avea mai multe sanse sa-ti raspunda decat pe site/

| alexs99 a răspuns:

''39.Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.''
Extras din:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postarea ta este la categoria corecta. Orice reclamatie sau solicitare referitoare la TPU o poti face trimitand un mesaj la CONTACT.Mult noroc.

| Laura927 explică:

Multumesc frumos de raspuns.Am sa ma adresez la adresa de " contact"

| bursuc001 a răspuns (pentru Laura927):

Cu plăcere!

O seară/noapte frumoasă.