| Măcrin a întrebat:

Care este media de varsta a utilizatorilor TPU?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

N-avem de unde sa stim cu siguranta, dar eu una cred ca media de varsta e undeva pe la 13 ani. As fi uimita sa aflu ca trece de aceasta cifra.
Apropo, in aceasta clipa suntem 170730. Cine e atat de nebun sa stea sa calculeze? lol Numai daca adminii pun la punct un program, ceva, vom sti cam pe unde ne situam cu mediile de varsta, sex, etc. Pana atunci putem doar sa dam cu presupusu'.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hey, guys, mai intai lamuriti-va ce inseamna "media"!
Inseamna valoare numerica mijlocie a mai multor marimi.
Daca avem pe o farfurie 1 mar, pe a doua - 3 si pe a treia - 8, atunci media ar fi de 4. De ce? Pentru ca (1+3+8)/3=4.
Acum e clar?
Ca sunt utilizatori si de 7 ani, si de 77, asta stim cu totii (sau cel putin o banuim), dar Măcrin v-a intrebat "care credeti ca este MEDIA?", atunci incercati sa raspundeti la intrebare (nu sa ma corectati pe mine - unica care a inteles despre ce este vorba) sau sa nu raspundeti deloc!

P.S. Citind aceste raspunsuri, incep sa cred ca am fost prea generoasa, si ar fi trebuit sa mai scad un an-doi din acel "13". O zi buna!
(da, ati ghicit, inca nu mi-am baut cafeaua)

NOname
| NOname a răspuns:

Smith-ule, cat ma bucur sa te vad (din nou). Iarta-ma...sau pedepseste-ma! Oops, am uitat ca ai facut-o in avans.
Dar nu poti sa-mi spui ca nu-ti place:
http://www.youtube.com/watch?v=2Yz7bS7BHvU
Este?

Răspuns utilizator avertizat
| κλάους a răspuns:

9, 10 ani pana la 40-50? Chiar nu stiu. Doar Administratorul stiehappy Dar nu cred ca o sa iti raspundahappy

| pwp a răspuns:

15-16 ani

| Catalion a răspuns:

Intre un 1 an si pana in 1000 de ani. Deci, nu conteaza varsta.

| Dreamer a răspuns:

Din cate am vazut eu majoritatea utilizatorilor au 14-15 ani, dar exista si exceptii de peste 40 happy

| MiHaI a răspuns:

Pe la 17 18 ani

| myhaelamar86 a răspuns:

Dar probabil mintea o are tot pe la 13-14 ani daca nu are ce face decat sa stea pe net. happy glumesc, desigur.