| SimonaCristina a întrebat:

Cate puncte primesc pentru orice raspuns, indiferent daca nu e castigator?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici.
Extras din blog TPU.
O zi frumoasa sa aihappy

| lpavel a răspuns:

Punctele le primesti doar daca noi cei de pe TPU credem ca raspunsul tau e folositor si bifam : inteligent, amuzant, folositor bla bla bla!
Daca nu apreciaza nimeni raspunsul tau nu primesti nici puncte, nici funda, nimic... happy
Deci succes la raspunsuri bune!

| sublime89 a răspuns:

Daca e primul primesti 50, daca e al 2-lea 25 si tot asa. Uita-te pe pagina ta la "punctaj".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Primul raspuns postat valoreaza 50 de puncte, al doilea - 40 de puncte, al treilea - 30 de puncte, al patrulea - 20 puncte, al cincilea raspuns - 10 puncte.
Citeste in regulament sa vezi cum sta treaba:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Te-am pupat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca 4 utilizatori au orbul gainii cand citesc pe TPU.

ORICE RASPUNS DE PE TPU VALOREAZA CEL PUTIN 50p. In alta ordine de idei, pentru orice chestiune legata de site, trebuie sa citesti http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 utilizatori acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

6 utilizatori. laughing TPU at its best! Astia nu pot citi ca acolo e vorba de bonusuri.

| patriiiii89 a răspuns:

Daca e primul primesti 50, daca e al-2lea primesti doar 25.

| dany248y a răspuns:

Daca ai raspuns prima primesti 50 de puncte.Dar uita-te la punctaj mai bine!

| VinDiesel112 a răspuns:

Daca e primul 50 de puncte
Succes