| Lulu1987 a întrebat:

Ce parere aveti despre intrebarile copiilor de pe acest site? eu as propune TPU-ului sa nu mai accepte intrebari si raspunsuri persoanelor sub 14 ani happy

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Toți au nevoie de ajutor, indiferent de vârstă și educație primită. Ceea ce propui tu se numește "discriminare".
Tocmai cei mici au cele mai multe întrebări de pus și lucruri noi de învățat. Ar fi nedrept față de ei să le interzicem acest lucru.

TPU este un site pentru TOȚI (cât timp respectă măcar cât de cât regulamentul site-ului).

| Lulu1987 explică (pentru NOname):

Nu.ceea ce propun eu nu se numeste discriminare.cum zice si ZvT sa mai filtram.Adica eu unul nu vad cum ar putea sa-mi raspunda un pustan de 11 ani la o intrebare despre "Dragoste si sex" cand el nu stie nici macar despre ce e vb!

| NOname a răspuns (pentru Lulu1987):

Tu pui o întrebare despre întrebările copiilor, de care nu ești mulțumit, iar apoi încerci să-ți cauți argumentele, legându-te de răspunsurile lor. Nu prea e logic, dar bine, o să-ți răspund.

Răspunsurile care nu-ți convin, care nu se ridică la așteptările tale, poți să le ignori sau să le raportezi, dacă e cazul.
Și nu trebuie să generalizezi. Sunt mulți copii foarte maturi și inteligenți, care la 12-14 ani gândesc mai bine decât unii adulți și sunt perfect capabili să ofere un ajutor, acolo unde se pricep. Iar unii dintre ei își petrec timp mai mult la Trivia/Amuzante, și-au făcut mulți prieteni acolo. Fac ei cuiva rău, simțindu-se bine pe acest site? Nu cred.

Cum spuneam, TPU este un site pentru TOȚI și așa ar trebui să și rămână.

| Lulu1987 explică (pentru NOname):

Nu e vorba numai de mine aici.e vb si de copilaria acestor copii.de exemplu am vazut o intrebare pe acest site. ceva de genu'."cum e cand tragi pe nas?" ti se pare normal ca un copil sa vada intrebarea asta? eu sunt sigur ca el o sa incerce sa traga pe nas daca alti userii raspund la intrebarea respectiva gen pozitiv.ca e marfa ca e nu nu stiu cum.

38 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un site public, nu privat!
Pa, pa.

| blueangel99 a răspuns:

Aici nu pot fi de-acord!
Sunt şi copii pe site-ul acesta care răspund bine, şi dacă un copil ştie să răspundă la întrebări, de ce să nu răspundă?
TPU a fost creeat ca toţi să ne ajutăm între noi. Poate sunt şi copii sub 14 ani care au nelămuriri serioase, şi merită să aflăm şi noi.
Pa, pa!

Apache
| Apache a răspuns:

Sunt si copii de 11-12 ani care gandesc mai profund ca unii de 30...
Nu neaparat varsta e de vina pe TPU.ci libertatea userilor!
Practic un user poate sa isi faca cate conturi vrea. pentru ca suspendat pe ip nu o sa fie niciodata

| FucktheSystem a răspuns:

Nu suport când văd oamenii că generalizează după vârstă. Un copil de 12 ani poate să-i fie superior unui om de 30, eventual un filtru după nivelul de inteligență ar fi folsitor, dar după vârstă mi se pare o idee foarte proastă.

| Lulu1987 explică (pentru FucktheSystem):

Un copil de 12 ani i-ar putea fi superior unui om de 30 de ani?laughingda-mi un exemplu concret!

| FucktheSystem a răspuns (pentru Lulu1987):

Mulți copii de 12 ani le sunt superiori multor oameni de 30 de ani. Ce mulți nu înțeleg este că inteligența nu se dobândește odată cu vârsta. Pot să zic că sunt copii de clasa a6a care merg al olimpiade naționalie și internaționale, au merite deosebite și sunt oameni de 30 de ani analfabeți, sau lucrători în fabrică cu 10 clase și ălea făcute printr-un liceu agricol de printr-un sat uitat de lume. Cine crezi că e superior în ecuația asta, copilul de 12 ani sau adultul de 30 de ani? Și exemplele continuă.

| Flav a răspuns (pentru FucktheSystem):

Si cum ma rog, ai intocmi tu un filtru dupa nivelul de inteligenta? Cine sau ce, ar stabili care este inteligent sau nu?

| FucktheSystem a răspuns (pentru Flav):

Am zis doar că ar fi folositor, nu că l-aș implementa. Știu că nu este realist, dar ar fi frumos să vorbești cu oameni cu un anumit nivel de inteligență. Nu genii, ci doar oameni cu minte și logică.

| Paulla a răspuns:

Nu mai judeca după vârstă, am văzut atâţia oameni trecuţi prin viaţă care erau de tot râsul...
În plus, e irelevant, toată lumea ar putea să spună că are peste 14 ani şi nu s-ar rezolva nimic.

| Mashiro a răspuns:

Hahaha foarte amuzant DISCRIMINARE uite ce e idiotu naibi eu am 133 ani si nu imi bat juc da ar trebui sa renunti plus ca cat de greu e sa minti despre varsta si apoi majoritatea au sub 14 ani si... poate au si ei nevoie de ajutor da mai sunt si tanci dar nu toti nu e corect da!

| Trolli a răspuns:

Nu cred ca testul e revelant, din moment ce avem google la dispozitie. Nu stiu o intrebare? dau search pe net si caut raspunsul.

| Rayus a răspuns:

Fara suparare dar esti un tampit!

| Lulu1987 explică (pentru Rayus):

Probabil laughing

| Fanatic a răspuns (pentru Rayus):

De ce e tampit? ca ai tu sub 14 ani laughing

| Rayus a răspuns:

Da am sub 14 ani.Si ori cum cred ca daca nu ar fi cei mari tu nai avea atatea raspunsuri la intrebari deoarece ei stiu mai mute decat cineva de 10 ani.Si pentru ca toti avem nevoie de ajutor.

| Rayus a răspuns:

Nu degeaba sunt categori ma!

| NuDauFunda a răspuns:

Pariez ca nici tu si nici eu nu eram mai breji la varsta aia. Diferenta e ca eu am reusit sa depasesc momentul.

| Lulu1987 explică (pentru NuDauFunda):

La varsta de 11 ani eu nu aveam nici pc nici internetwinking

Răspuns utilizator avertizat
| NuDauFunda a răspuns (pentru Lulu1987):

Eu n-am avut internet decat de la 15 ani, dar nu vad legatura.
Ar fi inutil sa dezvolt subiectul, FucktheSystem a fost foarte concis\a si corect\a, ca de fiecare data.

| JasonMcCann a răspuns (pentru Lulu1987):

Asta nu înseamnă că cei care au nu trebuie să răspundă.winking

| JasonMcCann a răspuns:

Eu am 10 ani, si de ce sa nu mai avem voie sa intrebam si sa raspundem!? Ei bine, nu esti corect deloc! Fiecare are dreptul la acest site!

| Y3aaHH a răspuns:

Si cum poate TPU sa verifice daca au sub sau peste 14 ani?

| Lulu1987 explică (pentru Y3aaHH):

Printr-un card de debitwinking

| Necrophagist a răspuns:

Sau niste moderatori?

| ZvT a răspuns:

Sau sa faca un filtru pe care sa il pornim din profil.Eu unul m-am saturat de boracii astia agitati si obraznici.

| alexandra2859 a răspuns:

Eu am 12 ani, care este problema ta daca raspund sau pun eu intrebari pe TPU? se numeste TOTI PENTRU UNU deci toti poate sa intre, dupa cum vezi respect foarte bine regulamentul deci am dreptul sa stau pe site...

| shadovv a răspuns:

Problema nu sta in varsta si mai ales problema nu este "regionala" ci generala. Majoritatea lumii este comoda mental (ca sa nu includ epitete banabile) iar putine persoane au puterea rationala de a lua decizii corecte din punct de vedere etic (oarecum conceptia lui Nietzsche... oarecum). Din acest motiv democratia este o metoda de conducere/luare de decizii foarte haotica si de rang inferior ( o degenerare). Revin la topic. Varsta nu este un criteriu bun deoarece prostia se manifesta indiferent de varsta. Raspunsul la intrebarea ta este suprem, implica educarea maselor, educarea majoritatii. Imposibilul din punct de vedere uman.

| LgMihail a răspuns:

.Asta daca nu cumva vrei sa reduci peste 50% din membrii site-ului laughing
Sa fim seriosi...numele site-ului se numeste Toti Pentru Unu. Iti inspira...maturitate? Zi mersi ca au dat liber persoanelor peste 12 ani laughing

| DulceCaLamaia a răspuns:

Discriminare! Oricum, daca s-ar face asta, majoritatea ar minti despre varsta lor.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treceti peste! Sunt multi useri picati in cap, dar site-ul se cheama ''Toti pentru unul'', deci oricine isi poate face cont, nu e un club privat, nici site exclusivist. Aici, tot romanul isi face cont si intreaba si raspunde cat il duce capul. Asta e ideea generala a site-ului. Filtre, teste IQ? Nu e site de stiinta.

| AllinaDaniella a răspuns:

Sunt de aceeasi parere. Nu toti copilasii trebuie sa stea pe aici.

| Alexashadow a răspuns:

Fiecare isi spune opinia in mod liber si ceea ce vrea sa afle, desi unele intrebari/raspunsuri sunt cam exagerate. De cizelarea lor ar trebui sa se ocupe administratorii site-ului. Aceasta este opinia mea. Sper ca e si pe placul tau!

Răspuns utilizator avertizat