| catthshshshs a întrebat:

Eu as propune sa nu mai fie acceptati userii anonimi, mai ales pentru ca am observat foarte multe raspunsuri date in bataie de joc de catre acestia, stiind ca nu pot fi descoperiti.Si de asemenea nici in ceea ce priveste intrebarile. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Nu stiu de ce le este frica sa-si faca cont, pentru ca parola, este cunoscuta doar de administratori, dar ea nu apare pe site si nu poate fi vazuta de nimeni altcineva.
A postat cineva anonim raspunsul in care precizeaza ca de aceea nu si-a facut cont pe site pentru ca apare scrisa parola in litere si nu ascunsa. Nimeni nu trebuie sa se teama ca acesta fiind un site serios, nu divulga parolele scrise de noi la altii.
Sunt de acord cu tine ca sunt multi care n-ar avea ce sa caute pe acest site si de aceea poti face o propunere catre administratori si vei vedea ce raspuns primesti. Eu ignor, in general, pe ce spun anonimii insa mai nou, de cand trebuie sa ne logam si raspunsurile noastre uneori apar ca anonime, cu toate ca ne-am logat si am si bifat casuta (ca sa fim logati toata ziua), acest lucru nu are un asemenea efect. Mi s-a intamplat ca am inceput sa dau raspunsul, fiind logata, iar pana l-am scris si l-am comunicat deja a aparut ca anonim, pentru ca programul modificat, nu este inca performant.
Sper ca vom "trai" si zile mai bune, cand oamanii vor intelege ca acest site, nu este pentru distractie ci, doar pentru ajutor si pentru a putea sa-ti aduci contributia, mica sau mai mare, la binele dorit pentru aceasta tara si oamenii ce traiesc in ea.

11 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Aşa cum am mai răspuns şi altcuiva, cred că într-adevăr ar trebui introdusă obligativitatea logării, sunt forumuri unde nu poţi posta nimic dacă nu ai cont şi la urma urmei nu-ţi cere nimeni numele real şi fotografia...Am văzut întrebări mai vechi la care s-au dat zeci de răspunsuri injurioase, răuvoitoare, zilnic sunt întrebări puse în dorul lelii, doar ca să şicaneze, e posibil să fie vorba de utilizatori suspendaţi care încearcă un fel de răzbunare prostească împotriva TPU, cine ştie? Într-adevăr, le poţi raporta, însă am observat că mulţi preferă să le răspundă cu aceeaşi monedă, încurajându-i pe respectivii să revină cu alte şi alte prostii(cum au fost întrebările despre sex în fântână, în căruţă, etc)

lolita
| lolita a răspuns:

Total de acord cu tine, am observat ca se pun o multime de intrebari anonime care sunt in bataie de joc.

| juniper a răspuns:

Este corect, nici nu stii cine ti-a dat raspunsul si mai e si in bataie de joc, ar trebui sa fie sterse posibilitatile de raspunsuri sau intrebari anonime.

| HBK a răspuns:

Si anonimul acesta isi are rostul lui.Ideal ar fi fost sa fii identificat pe site. Unii abuzeaza prea mult de anonimat, altii chiar se folosesc in scopuri bune de el.

| elamit a răspuns:

Si eu sunt de acord cu tine, dar mai sunt persoane care sunt timide si nu doresc sa se afiseze.

| zalisa a răspuns:

Doamne, ii detest! Sunt niste mojici, ca doar toti au conturi si pun niste intrebari stupide sub anonim ca sa nu se prinda aia ca de fapt ei sunt cei care au pus intrebarile.frustrated

| zalisa a răspuns:

@ anonim, fiindca ati dat remember password, care apare cand bagi o parola, oriunde, si pe Yahoo! Messenger, depinde si de windows.

| missprincess a răspuns:

Eu sunt total de acord!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu tine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca sunt si persoane lipsite de respect care apar anonimi. Eu am incercat sa ma inscriu cu mail si parola dar nu ai garantata securitatea parolei. Cind am inceput sa scriu parola, in loc de stelute, cum apare peste tot unde scrii parola, mi-au aparut exact literele. Deci unde e securitate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca sunt si persoane lipsite de respect care apar anonimi. Eu am incercat sa ma inscriu cu mail si parola dar nu ai garantata securitatea parolei. Cind am inceput sa scriu parola , in loc de stelute ,cum apare peste tot unde scrii parola, mi-au aparut exact literele. Deci unde e securitate ?