| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cu sistemul de vot? E muribund? Acum vreun an vad ca la fiecare raspuns erau macar trei/patru voturi, dar anul asta daca cineva ia 2 voturi pe vreo postare e un eveniment, zau!
Unde sunt postarile alea cu cate 70/80 de amuzanti sau stupizi?

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Multumeste-le adminilor care in extraordinara lor intelepciune au ascuns sistemul de voturi si cand tot site-ul s-a plans ca nu le place schimbarea l-au lasat asa cu toate ca modificarea nu ar fi fost una majora...
Inainte se primeau atatea voturi pentur ca sistemul era vizibil si era usor sa dai voturi.
Acum ca au ascuns sistemul asta sunt putini cei care isi bat capul sa apese pe butonul evaluzeaza si abia apoi sa voteze *deja 2 butoane apasate inseamna rana la deget *
Si mai e ceva, userii juniori pun pariu ca nici macar nu au observat functia voteaza...de asta sunt si atatea intrebari pe totul despre TPU de genul,, cum se da vot,,?
Totusi aici adminii au vina principala..pentru ca o modificare la sistemul de vot nu mi-ar parea atat de costisitoare din punct de vedere tehnic.
Dar nu prea se accepta sugestii pe site-ul asta.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Site-ul e plin de copii de 8-10 ani care sunt disperati de funde. Doi bani nu dau ei pe voturi! Lasa ca sunt si o sumedenie de juniori care, din fericire, nu pot vota.
Eu, de exemplu, dau voturi la toate raspunsurile pe care le primesc la intrebarile mele.
Evident, in afara de raspunsurile care sunt atat de inepte, incat adminii, in nemasurata lor intelepciune, elimina intrebarea cu totul, nu numai raspunsurile inepte.
Si mai exista un motiv: unii useri sunt foarte ofuscati daca cineva indrazneste sa voteze raspunsuri la intrebarile puse de ei. Pe mine m-a facut cineva albie de porci pentru ca un raspuns mi se paruse inteligent si foarte util.

| anonim_4396 explică (pentru ardnaxur1961):

Pai si mie mi se pare o ineptie sa nu poti, de exemplu, sa-ti moderezi singur postarea proprie... daca unul vine si baga o aberatie, desi intrebarea era civilizata, Junior sau nu, ar fi normal sa mi-o pot modera singur, instantaneu. Nu sa ma rog de vreun administrator plecat in concediu sa se indure cand vine (si) pe la servici sa o stearga...
Cat despre vot, ai dreptate! Atat timp cat mi-am moderat singur raspunsurile primite, normal ca astept ca si altii sa le voteze cum ii lasa inima, e semnificativ statistic pentru mine, nu? Daca vreunuia nu ii convine vreun raspuns primit de mine, sa voteze eronat, ce mai! Iar daca i se pare ofensiv, sa se roage el de admini sa il stearga...

| CautNume a răspuns:

Postarile alea cu stupizi oricum nu mai exista, pentru ca votul "stupid" s-a transformat in "eronat".O schimbare stupida...

| anonim_4396 explică (pentru CautNume):

Pai erau si postari cu milioane de amuzanti, inteligenti... etc, nu numai stupizi

| CautNume a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu cum se vota inainte, dar eu ma refeream ca dupa ce ca nimeni nu mai voteaza, au mai si schimbat numele votului cu unul care nici nu se prea potriveste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauza e ascunderea sistemului de vot la butonul ăla Evaluează... nu prea mai dă nimeni click. Era mai bine înainte când era vizibil...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca ai dreptate, nu m-am gandit la asta...