| LiliJB a întrebat:

Ce se intampla daca cineva din tpu.ro incalca o regula?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

"In functie de gravitatea fiecarei situatii, pe TPU se aplica diferite sanctiuni:

eliminarea postarilor neconforme;
setarea contului de utilizator astfel incat respectivul sa nu poata posta nimic direct pe site si sa aiba constant nevoie de validarea postarilor (descriam mai sus cum decurge aceasta validare, vezi intrebarea:"m postat o intrebare, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?" si intrebarea "Am postat un raspuns, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?");
suspendarea contului pe o durata de 30 de zile (detalii mai jos);
revocarea dreptului de a raporta (vezi intrebarea "Ce se intampla daca raportarile sunt injuste sau abuzive?");
revocarea dreptului de a vota intrebari sau raspunsuri (se aplica acelor utilizatori care voteaza abuziv);
revocarea dreptului de a utiliza chat-ul;
stergerea contului;
in cazul comportamentelor care intra sub incidenta legii, ne rezervam dreptul de a depune plangere penala si de a sesiza organele abilitate.
"

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Depinde cum il cheama
Daca e expert TPU sau un user din primii 100, de regula se trece cu vederea. Daca il cheama Maui, nici macar nu trebuie sa incalce vreo regula ca sa fie suspendat pe termen nedeterminat.

| CautNume a răspuns:

I se va suspenda contul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de gravitatea situatiei.Se poate ajunge pina la suspendare pe termen nelimitat sau chiar se poate apela la lege, daca este cazul.