| NirvanaE a întrebat:

Cum castig puncte? Fundoooi!

Răspuns Câştigător
| bogdan_7896 a răspuns:

Castigi puncte daca raspunzi la intrebarile altora si acestia dau raspunsului tau:INteligent sau Folositor

8 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza - cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.

* pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
* pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
* atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
* pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.

De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:

* primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
* al doilea - 40 de puncte;
* al treilea - 30 de puncte;
* al patrulea - 20 puncte;
* al cincilea raspuns - 10 puncte.
Poți accesa rubrica întrebari frecvente din stânga sus a paginii.

| JeSa a răspuns:

In general, raspunzand oamenilor la intrebari. Si, daca iti vor fi votate raspunsurile, vei putea face/''castiga'' si puncte!
Bafta.

| Dannyjj a răspuns:

Să câștigi? Nu, aici doar primești puncte.
În partea stângă, dai click pe ->Vizualizare profil, extinde opțiunea "Punctaj", iar de acolo îți vei da seama cum poți să primești puncte.

| Broadband a răspuns:

Pai la ce sa castigi puncte?

| chocolate_2734 a răspuns:

Daca raspunzi la intrebari, pui intrebari, chestii de genu big grin. mi-a placut asta cu "fundoii" laughing)

| aly a răspuns:

Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza - cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea raspuns - 10 puncte.

| Prankster6 a răspuns:

Puncte castigi daca raspunzi primul/prima la o intrebare, cu cat ai mai multe fundite daca primesti multe folositor/inteligent asa asta i cam, tot cu cat ai mai multa activitate pe site. te pup, sper ca te-am ajutat

| JomelaMaya a răspuns:

Stiu eu deci tu trebuie să răspunzi la intrebari si de exemplu daca ai o funda primesti 100 pncte eu am 1991 puncte cu fundele si cu raspunsurile pe caare le am.[Fuditză:*]