| TeoPT a întrebat:

Intrebare: cum castig puncte pe TPU?thinking

Răspuns Câştigător
| laura810 a răspuns:

* pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
* pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
* atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
* pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.

De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:

* primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
* al doilea – 40 de puncte;
* al treilea – 30 de puncte;
* al patrulea – 20 puncte;
* al cincilea raspuns – 10 puncte.

20 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Rapunzand la cat mai multe intrebari, raspunzand primul sau al doilea...al cincilea, castigand cat mai multe fundite, vazand cat mai multe intrebari...etc.Citeste pe prima pagina sus "Intrebari frecvente" si te lamuresti! Pentru intrebari nu esti punctata.

mira
| mira a răspuns:

Punctele se acumuleaza punand intrebari si participand cu raspunsuri. Un punctaj mai mare il obtii la raspunsurile castigatoare.Citeste regulamentul.

| AvalohAlyn a răspuns:

Raspunzand la intrebari, daca esti punctat si daca primesti fundite.Succes.Dar sa stii ca punctele nu sunt importante, important e sa ajuti si sa fii ajutat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In primul rand raspunzand la intrebari.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Dand raspunsuri folositoare acolo unde te pricepi.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ca sa faci ce cu ele?

| waXonwaXoff a răspuns:

Cum castig puncte pe TPU?
Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza – cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.

* pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
* pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
* atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
* pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.

De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:

* primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
* al doilea – 40 de puncte;
* al treilea – 30 de puncte;
* al patrulea – 20 puncte;
* al cincilea raspuns – 10 punct

sursa - http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente

| ceco a răspuns:

Simplu.Raspunde la cat mai multe intrebari

| andreea4ever a răspuns:

Raspunzi la intrebari.

Daca primesti funditi(daca ai raspunsul castigator)

Mai citeste aici poate te ajuta:)

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Te pooop

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Raspunzi la intrebari happy

| Kalle a răspuns:

Daca raspunzi la intrebari primesti fundita sau primesti cat mai multe comentarii

| dyddyyyx18 a răspuns:

Raspunzand la intrebari; si cand primesti fundite/rasp inteligent/folositor.

| sTeFaN_2897 a răspuns:

Salut! pe TPU punctele se castiga in diferite modalitati. Am sa ti le enumar pe cele mai importante:
-numarul de vizite. cei ce iti vad profilul iti fac cateva puncte.
-intrebarile pus pe site
-raspunsuri pe care le-ai dat
-raspunsuri castigatore
-daca ai raspun printre primii 5 la o intrebare iei puncte
-etc.

Toate astea le poti vedea in profilul tau la categoria PUNCTAJ.

Uite, de exemplu eu acum am luat 50 de puncte pentru ca am raspuns primul la intrebarea ta, si mai pot lua inca 100 de puncte in caz ca iti place raspunsul meu si imi dai fundita::X:X

O zi bunawinking

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Punctele le castigi atunci cand ajuti pe cineva, sau atunci cand pui intrebari!happy

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Citeste la intrebari frecvente... te ajuta mult

| Altu a răspuns:

Rapunzand la intrebari (daca esti in primii 5 mai primesti un bonus), prin selectarea raspunsului tu ca raspun castigator si cate 1 punct pentru fiecare vot pozitiv pe care'l primeste.
Bafta la colectat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca raspunzi la intrebari primesti fundita sau primesti cat mai multe comentarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sfarsit! O intrebare in domeniul meu smug.
Dand cati mai multi pupici dupa fiecare raspuns, folosind pupincurisme, dand sfaturi la vrajeala, implicandu-te cat mai putin in situatie. Aaa, era sa uit faza cu 2-3 conturi: iti faci mai multe conturi, te votezi dupa fiecare, iti lasi comentari de genu`` :,, mama, ce raspuns marfa ai dat`` sau,, imi poti da id-ul tau de mess? m-ai cucerit prin scrisul tau``.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspuns.

| devilish a răspuns:

Trebuie doar sa raspunzi la intrebari, bineinteles si sa fie de folos.happy