| sonya30 a întrebat:

Cum caut un utilizator pe TPU?

Răspuns Câştigător
| DevilBot07 a răspuns:

'Intri la "Comunitatea" http://www.tpu.ro/useri şi în a doua căsuţă de căutare (sub Utilizatori suspendaţi), scrii nick-ul userului respectiv.
O persoană de pe TPU nu se poate căuta după adresa de e-mail sau parola. Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Acest lucru se poate face numai dacă îi sctii nick-ul de pe TPU.

Intră la "Comunitatea" http://www.TPU.ro/ușeri și în a doua bară de căutare scrii nickname-ul lui și click pe "Caută".

Un utilizator NU se poate căuta după adresa personală de e-mail, deoarece toți suntem sub protecția anonimatului :).

Succes.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! daca ii stii pseudonumele, sa iti fie mai usor te duci la vizualizare profil al tau, apoi dai click la utilizatori, si in dreapta este un chenar negru atasezi numele persoanei si dai cautare.
O zi buna si frumoasa sa aihappy

| CautNume a răspuns:

Sus scrie "Comunitatea" (Langa "TPU Wiki"...).Dai acolo. (Daca nu gasesti http://www.tpu.ro/useri )
In stanga este o casuta unde scrii numele utilizatorului si dai "Cauta".(Mai este o casuta la fel deasupra ei, dar aceea este pentru intrebari si raspunsuri.)

| Gabica a răspuns:

Intri la "Comunitatea" si acolo este o sectiune de cautare...Scrii numele utilizatorului si... voila!

| RuleZaiko a răspuns:

Ai sus de tot, scris mic '' Comunitatea '', dai acolo, si o sa vezi pe rank, eh, acolo unde scrie utilizatori suspendati cu rosu, putin mai sus scrie '' Caută '', si in stanga ai o casuta dreptunghiulara, si scrii acolo numele utilizatorului pe care vrei sa-l cauti.
Bafta!