| oprescudorin11 a întrebat:

Cum pot sa ma dezabonez?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca te referi la stergerea contului de utilizator de pe TPU.
Scrii un mesaj din CONTACT, rogi echipa TPU sa-ti stearga contul, dai Logout si nu mai intri.
Observ, totusi, ca ai pus mai multe intrebari dupa asta.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca este vorba despre contul TPU, uite aici un paragraf extras din blog TPU.
Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.
O zi frumoasa sa aihappy

| oprescudorin11 explică (pentru caramela):

Vreti sa-mi comunicati ca e un fel de MAFIA? Adica numai prin 'moarte ' pot disparea? ...ma voi adresa organelor 'in drept'.

| caramela a răspuns (pentru oprescudorin11):

Eu nu zic nimic, acel paragraf este extras din regulamentul TPU...cu toate ca nu sunt de acord...dar asta e

| Fatamuntilor a răspuns (pentru oprescudorin11):

VREI stergerea contului? Simplu; scrii admnilor la CONTACT, solicitand acest lucru.
Trebuie sa stii in orice societate sanatoasa exista REGULI.In orice familie ar trebui sa existe REGULI.
Si pe acest site sunt REGULI.Pe care vrand nevrand TREBUIE respectate.
Daca admnii NU ne obliga sa ne punem numele intreg, nu vad de ce am faceo.Se respecta dreptul la confinditialiate.

| oprescudorin11 explică (pentru caramela):

Se pare ca e destul de bine gandita aceasta idee.Nu mai am comentarii.

| oprescudorin11 explică (pentru Fatamuntilor):

De acord.

| oprescudorin11 explică:

Nu gasesc decat rar oameni pe intelectul meu modest.Asta ar fi motivatia!
Vreau sa dispar de aici ....sunteti pierdere de vreme pentru mine, ma si insultati(dar uit asta), nu fac proces civil din asta.Decat daca e nevoie.
Nu accept sa vorbesc cu personaje fictive, pseudonime, adica oameni fara personalitate, curaj.Sau dusmani poate.
Nu sunt o persoana santajabila si nici nu intentionez si n-am santajat pe nimeni ca mi-ar fi scarba de mine insumi.
Ma asteptam ca deja sa mi se fi facut procedura de DEZABONARE. Mi-am dat seama ca regulile voastre sunt in contradictie flagranta, neimpaciuibila cu ale voastre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Adica te referi la stersul contului probabil.
Trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii.
e SIMPLU.
Te pup!

| oprescudorin11 explică (pentru anonim_4396):

Preferam ceva mai simplu.Initiativa mea, raspunsul vostru prompt. Vreau sa apas o singura tasta, o data, nu in fiecare zi refuzandu-va.