| LiliJB a întrebat:

Cum pui muzica pe tpu.ro la[ ce muzica asculti acum? Impartaseste-le si celorlaiti prieteni de pe TPU]? Va rog, raspuns rapid

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! intri pe youtube, cauti melodia preferata asculti un pic din melodie si apoi dai click pe link, copiezi si revii la pagina ta pe TPU, si atasezi link-ul unde scrie Larysa ce muzica asculti acum? mai jos un pic scrie Link YOUTUBE, ATASEZI LINK-UL si dai click pe spune-ne!
Mult succes si o seara frumoasa sa ai!

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Deasupra la "Pune intrebarea ta aici!" ai un chenar, lung si portocaliu.Acolo, in stanga, scrie
" DnimeniD,
ce muzica asculti acum
Impartaseste-le si celorlalti prieteni de pe TPU:
(aici este un chenar alb) Spune-ne!"
In chenaru alb pui un link (poti pune doar de pe youtub) (cum ar fi http://www.youtube.com/watch?v=3YxaaGgTQYM) si dai pe "Spune-ne".In cateva minute o sa-ti apara melodie si la profil.
Succes!

| CautNume a răspuns (pentru CautNume):

Scuze vroiam sa scriu
"X12344321X,
ce muzica asculti acum
Impartaseste-le si celorlalti prieteni de pe TPU:
(aici este un chenar alb) Spune-ne!"
Raspunsul care l-am dat l-am copiat de la o intrebare mai vechie la care am raspuns si am uitat sa schimb numele. (http://www.tpu.ro/......x-sophie/)

| MrAngelus a răspuns:

In partea de sus a paginii pe care afli acum (a site-ului TPU evident) e un chenar portocaliu in cae scrie:

"Tu ce muzica sculti?

X12344321X,
ce muzica asculti acum?

Impartaseste-le si celorlalti prieteni de pe TPU"

Sub ceea ce am scris mai sus e o bara in care scrie "Link YouTube", tu iei prin copy-paste linkul YouTube si-l pui acolo [in bara]. Gata!

Toate melodiile pe care le-ai pus poti sa le vezi in "Playlist-ul meu" din chenarul portocaliu din stanga paginii.

| LiliJB explică:

Este cam greu pentru mine pentru ca am dor 9 ani.

| LiliJB explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.

| popm3 a răspuns:

Copiezi link-ul de pe yourube si ii dai paste acolo unde scrie ''Link Youtube''