| sebastian1999 a întrebat:

Cum se cheama cel care colectianeaza timbrele? dar dosarul in care le tine?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Dosarul se numeste "clasor", colecţionarul se numeşte "filatelist", iar operaţiunea de colecţionare a timbrelor se numeşte "filatelie".

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iar cum se numește cel care se încăpățânează să posteze la categoria greșită, deși i-am spus deja de zece ori că nu e voie?

E chiar așa de greu să alegi o categorie potrivită, Sebastian?

| elasexygagica a răspuns:

Om fara viatahappy

| sebastian1999 explică:

Dar care e categoria?

| NOname a răspuns (pentru sebastian1999):

Când nu te poți hotărî, când nici o categorie nu ți se pare suficient de potrivită, cel mai înțelept e să postezi la "Conversații". Este singura categorie care se "mulează" la orice întrebare și acolo sigur nu vei fi raportat pentru nerespectarea categoriilor. Succes.

| Lecabel a răspuns:

Filatelist?

| Lecabel a răspuns:

Cred ca dosarul se numeste album filatelic