| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai fi pentru o săptămâna adminul acestui site, ce ai schimba?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

- Aș acorda unui grup restrâns de utilizatori de încredere posibilitatea de a reactiva postările raportate abuziv; de a șterge postările care încalcă regulamentul, dintr-o singură lovitură, fără să mai fie nevoie de o a doua raportare; de a bana spam-erii și utilizatorii care încalcă extrem de grav regulamentul.

- Aș face ceva cu problemele tehnice (dacă mi-ar sta în putere) și automat și-ar reveni și funcția "Caută", care momentan e activă predominant noaptea.

- Aș reseta roboțelul, ca să nu ne facă să greșim fără să vrem și să nu mai modifice link-urile.

- Aș înlocui votul "stupid" cu "incorect" sau "greșit".
(Mai multe detalii aici: http://www.TPU.ro/......ul-intr/.)

- Aș face în așa fel ca atacurile la persoană și un limbaj extrem de vulgar și violent chiar să fie pedepsibile (nu doar în teorie).

- Aș elimina conturile multiple.

- Aș reduce măcar puțin din reclame (atât cât se poate, ca site-ul să rămână pe linia de plutire).

- Aș angaja 2-3 oameni (profesori, psihologi) care s-ar ocupa de educație (un fel de "Experți Supremi") și ar contribui cu multe întrebări și răspunsuri interesante și educative (ar fi plătiți să facă acest lucru, deci ar fi motivați, și ar avea și experiență și cunoștințele necesare).

- Aș organiza concursuri cu premii săptămânale.

- Aș alege un nou Expert, doi, că avem de unde.

...și multe altele.

P.S. Poate te ajută și răspunsurile de aici: http://www.TPU.ro/......ba-la-el/.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aș anula toate conturile multiple.
Pa, pa.

| blueangel99 a răspuns:

Le-aş şterge conturile celor care nu au mai intrat pe ele încă de la data înregistrării
Aş lua un server mai bun, ca să se termine cu problemele tehnice
Aş schimba roboţelul cu unul mai inteligent, care să nu ne calce pe nervi când nu e necesar.
Aş schimba adminul. (Adică mi-aş da demisia)

Pa, pa!

| Abandoned2 a răspuns:

O săptămână!? MyImmortal, vino să te pup în frunte! Toţi întreabă de o zi, tu de o săptămână. Păi aşa da, vere! Fac treabă pe site.

1. Eliminarea motorului/scriptului actual de căutare şi adoptarea altuia pe altă reţetă. Teniţă are în plan asta, dar probabil n-are timp, chef, bani sau oameni pentru a rezolva acest inconvenient.
2. Modificarea sistemului de înregistrare prin introducerea unui test de admitere(fiecare îşi alege un domeniu preferat sau mai multe) pe site cu 20 de întrebări în 15 minute. De ce 15 minute? Ca să scadă puţin şansele de a găsi mai uşor un răspuns pe Google! Testul n-ar avea ca obiectiv acumularea de intelectuali, ci înregistrarea pe site a unor indivizi capabili să găsească o informaţie în secolul 21 înainte de a umple site-ul ăsta de întrebări inutile. De aceea nu există un minut pentru o întrebare. Vreau ca respectivul să găsească informaţia mai rapid, deşi, evident, ar fi cazul să mai şi ştie ceva fără ajutorul unui motor de căutare!
3. Eliminarea sistemului actual de promovoare, votare, punctare, apreciere. Nu spun ce aş modifica pentru că asta ţin secret pentru proiectul meu personal similar TPU tongue
4. Atribuirea funcţiei de moderare anumitor useri de încredere.
5. Optimizarea încărcării site-ului pe un server destul de capabil pentru un astfel de site. Zău că nu pricep de ce nu face faţă unui site destul de mic, chiar dacă pentru majoritatea pare mare. Aş încerca să strâng nişte bani cu ceilalţi colegi din echipă şi cumpărăm un nou SSD dacă baza de date e înghesuită.
6. Introducerea unui rich text editor.
7. Posibilitatea de a şterge contul fără consultarea unui admin.

| ombladon a răspuns:

Test de inteligenta la inregistrare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L-as inchide.

| crynys a răspuns:

As scoate categoria religie pentru ca se multe intrebari tampite pe aceasta tema si as baga categoria "copiii intreaba lucruri traznite" in locul ei.