| anonim_4396 a întrebat:

Daca ajungi suspendat pe o perioada determinata de o luna de zile si daca n-ai rabdare sa-ti ispasesti pedeapsa, si-ti faci alt cont de pe care nu incalci politica site-ului, iti poate suspenda noul cont pe perioada nedeterminata? Am vazut ca se practica asta la unii useri. De ce? Nu se specifica nicaieri in regulament ca trebuie luate astfel de masuri! Iar daca se iau atunci sa modifice domne "Constitutia" TPU-ului!
Pe vremuri, acum "iezesci" de ani erai lasat in pace daca-ti vedeai de treaba ta. Acum ce se intampla? Te spioneaza adminii dupa IP sau nume de user si au grija sa nu-ti faci alt cont? Cam multa dictatura pe aici, nu credeti?

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Dictatura justificata.

Cu toate ca nu prea ma intereseaza pe cine suspenda adminii, atunci cand raportezi un trolll ce polueaza site-ul cu intrebari porestesti sau un spamer care posteaza la fiecare raspuns linkuri catre nu stiu ce site...ai pretentia sa ramana suspendati.
Adminii nu cred ca tin evindenta acestor conturi, nu cred ca ii intereseaza atat de tare.
In cel mai bun caz userii astia sunt raportati din nou si suspendati la infinit.
Si dictatura asta e buna la ceva... poate m-am ramolit eu dar m-am saturat de toata prostia asta de pe site si tot trollingul asta infect facut de pusti de maxim 12 ani.
TPU mai nou parca e facebook combinat cu yahoo answers si putin din 4chan...

Apache
| Apache a răspuns:

Ba am priceput ce ai vrut sa zici...
Nu suspedezi contul....suspendezi userul.

| ContDeUtilizatpe15iulie2012 a răspuns (pentru Apache):

Eu vorbesc aici numai facand referinte la regulament si tu-mi vii cu opinii pur personale de genul: "Se suspenda persoana, nu contul". Da, foarte bine atunci, nu o idee prea rea, poate se invata lumea sa respecte regulamentul ca sa nu mai pateasca asta, dar care regulament domne? Dar DE CE DOAR UNII USERI? De ce multi scapa de la acest tratament? Inainte de ce nu se proceda la fel? De ce se intampla asta de abia de cateva luni de zile? De ce nu scrie domne undeva ca asa se procedeaza!? Da, stiu, multe De Ce-uri.

| Apache a răspuns (pentru ContDeUtilizatpe15iulie2012):

1 ) pentru ca prostia asta de regulament nu a mai suferit un update de 3 secole
2 ) Pentru ca nu adminii urmaresc conturile cu scopul de a le suspenda.
Un user e suspendat numai daca este raportat de un al user....si asta nu se intampla la toti.
Sunt N useri care incalca regulamentul dar care nu sunt raportati pentru ca sunt populari, amuzanti, ...etc
In schimb cu altii nu se intampla asa...
cum spuneai prea multe de ce-uri.

| TPU.ro a răspuns:

Sanctiunile se acorda unui utilizator, nu unui cont. Daca vedem ca cineva e in perioada de suspendare, dar si-a facut cont nou, intervenim. Asta nu se intampla acum cateva luni pentru ca e o situatie noua cu care ne confruntam. Si regulamentul va fi modificat.

Alexandra - TPU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.Nu exista cont suspendat, indiferent de perioada, fara motiv.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa iti mai repet odata? Daca nu stie pentru ce a fost suspendat acel cont sa vizualizeze "Utilizatori suspendati" sau sa trimita la "Contact " o solicitare in acest sens si va afla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Serios? Mai bine urmareste comentariile de la toate intrebarile.Si-a facut conturi noi, dar a continuat cu acelasi limbaj. Daca nu ai observat, la un moment dat chiar a intervenit Alexandra.TPU este un site public, dar asta nu inseamna ca fiecare poate vorbi sau face orice doreste.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Care comentarii domne? Cu ce limbaj a continuat? Nu se vede nicaieri asta de pe profilul ei. Pai daca tie orice ti se pare jignire atunci 99% dintre userii site-ului ar trebui suspendati!
Ivancea, m-am saturat sa tot port conflicte inutile cu tine la asa multe intrebari. Ma obosesti degeaba pentru a te face sa intelegi ceea ce tu nu esti capabil sa vezi sau nu vrei sa vezi, desi ai o varsta. Butonul ala de Ignore trebuie sa aiba si el o utilizare, nu? Adio!

P.S. Mai nou vad ca ai drepturi de admin/moderator? Raspunsul lui Jelli s-a evaporat numaidecat si nu te-a jignit cu nimic! Ti-a facut niste observatii pe care le meriti cu varf si indesat pentru ignoranta si inconstienta de care dai dovada pe site. M-am saturat de casa privata pe care o tot aperi si cum faci pe cainele adminilor, ori crocodil, ori ce se presupune ca pari, vreun pet/animal de companie/casa! M-am saturat sa-mi tot ruinezi intrebari!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum iti permiti sa imi vorbesti astfel? Ti-am vorbit eu tie asa? Si mai zici ca adminii au ceva cu tine? Realitatea este ca atunci cind esti in casa cuiva, respecti regulile casei sau pleci.Numai bine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ti-am vorbit cat se poate de calm si lipsit de injuraturi. Am facut niste observatii in privinta comportamentului tau.
Da, dar daca nu am fi noi, TPU-ul s-ar prabusi, asa ca adminii trebuie sa ne asculte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I'm with Apache on this one.
După mine, nu se suspendă contul, ci userul, persoana. Nu intrăm acum în discuții despre cum sunt făcute unele suspendări, dar, presupunând că suspendarea s-a făcut pe temeiuri corecte, nu este corect ca userul în cauză să-și facă repede un cont nou. Nu așa se ispășește o pedeapsă care e, repet, pentru user, nu pentru cont.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De aici încolo ceartă-te cu ei, nu cu mine. Poate o s-o treacă în regulament și n-o să mai ai ce să le bagi în ochi. Deși ăsta e un argument perfect pentru Ivancea...laughing