| lifeForJesus a întrebat:

Daca pun o întrebare, poate userul care are ignore sa-mi răspundă?

Răspuns Câştigător
| caractere a răspuns:

Dupa cum zicea si Ema, sunt avantaje si dezavantaje.
Daca tu, de ex, pui o intrebare, userii ignorati nu mai pot raspunde pe intrebarea ta. Dar daca esti pe o alta intrebare a altcuiva, userii ignorati de tine pot raspunde, tu nu vezi ce raspund, dar toti ceilalti vad.
Dupa parerea mea, luati lucrurile ca atare, barbateste, fara sa folositi butonul respectiv. Apasarea acelui buton dovedeste lasitate si lipsa de obiectivitate. In fond este doar o diferenta de opinii, nu trebuie tratate lucrurile ca pe ceva personal. Nu cred ca cineva sa aiba ceva cu voi, daca va pastrati un echilibru in ceea ce afirmati/postati/intrebati/"argumentati". Si cu tine, si cu Ema, si cu Urzi(ca dealtfel cu oricine) pot sa am cele mai aprige conflicte pe un topic, iar pe un altul sa purtam un dialog simplu si temperat, poate chiar amuzant. Majoritatea va iau la misto pe aici(altii va dau contre acide) fiindca nu pastrati acel echilibru de care spuneam, nu fiindca acestia ar fi atei sau fiindca ar fi impotriva religiei voastre(sau a oricui altcineva). Plus ca insistentele voastre sunt deranjante(nu mai spun ca-si si nefolositoare), toate ar trebui sa aiba o limita. Dar voi nu si nu : Batman! Batman! happy

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu. Nu va putea să-ți răspundă la întrebările postate de tine.
Află toate detaliile de aici: http://www.TPU.ro/blog/?p=2543.
Succes.

| lifeForJesus explică (pentru NOname):

Multumesc!
O zi faina!

| EmaS a răspuns:

Sunt si avantaje, dar sunt si dezavantaje.Pentru ca poti sa fi atacat sau calomniat de aceea persoana, si tu nu mai ai posibilitatea sa te aperi, pentru ca nu mai poti sa-i raspunzi la intrebare.

| lifeForJesus explică (pentru EmaS):

Ema,eu prefer sa nu mai răspund celor ce nu vor decât sa ne enerveze, ci celor ce vor sa știe mai multe despre Dumnezeu!
Fereşte-te de vorbăriile goale şi lumeşti; căci cei ce le ţin vor înainta tot mai mult în necinstirea lui Dumnezeu.
Domnul sa te Binecuvânteze Ema!
Ma apuc de lista...hee hee

| lifeForJesus explică (pentru caractere):

Imi pare rau dar sincer nu am nevoie de vorbăriile goale şi lumeşti!
Numai bine! nu știu când ne mai vedem! Bye!
Sper sa reusesti sa citesti acest mesaj!

| caractere a răspuns (pentru lifeForJesus):

Dupa cum zicea si Ema, sunt avantaje si dezavantaje.
Daca tu, de ex, pui o intrebare, userii ignorati nu mai pot raspunde pe intrebarea ta. Dar daca esti pe o alta intrebare a altcuiva, userii ignorati de tine pot raspunde, tu nu vezi ce raspund, dar toti ceilalti vad.
Dupa parerea mea, luati lucrurile ca atare, barbateste, fara sa folositi butonul respectiv. Apasarea acelui buton dovedeste lasitate si lipsa de obiectivitate. In fond este doar o diferenta de opinii, nu trebuie tratate lucrurile ca pe ceva personal. Nu cred ca cineva sa aiba ceva cu voi, daca va pastrati un echilibru in ceea ce afirmati/postati/intrebati/"argumentati". Si cu tine, si cu Ema, si cu Urzi(ca dealtfel cu oricine) pot sa am cele mai aprige conflicte pe un topic, iar pe un altul sa purtam un dialog simplu si temperat, poate chiar amuzant. Majoritatea va iau la misto pe aici(altii va dau contre acide) fiindca nu pastrati acel echilibru de care spuneam, nu fiindca acestia ar fi atei sau fiindca ar fi impotriva religiei voastre(sau a oricui altcineva). Plus ca insistentele voastre sunt deranjante(nu mai spun ca-si si nefolositoare), toate ar trebui sa aiba o limita. Dar voi nu si nu : Batman! Batman! happy

| TPU.ro a răspuns:

Userul pe care il ignori poate sa iti vada intrebarea, dar nu iti poate transmite un raspuns sau un mesaj.

Alexandra - TPU

| Tweetymrrr a răspuns:

Nu, nu va mai putea răspunde la nicio întrebare de a ta şi nici să comenteze la vreun răspuns.
Succes!

| Esperança a răspuns:

Nu poate. doarece nu o sa-i mai apara chenarul acesta unde dai raspuns big grin Capish?

| lifeForJesus explică (pentru Esperança):

Siiii
Multumesc!
Inca o intrebare: daca raspunde cineva si il pun dupa ce a raspuns pe ignore dispare răspunsul lui? big grin

| Esperança a răspuns (pentru lifeForJesus):

Da,iar daca il scoti de la ignore reapare. acum nu stiu daca dispare definitiv, sau doar de la tine :-s

| lifeForJesus explică (pentru Esperança):

Multumesc frumos!
O zi Faina sa ai! happy

| Esperança a răspuns (pentru lifeForJesus):

Merci,la fel happy

| Esperança a răspuns:

1. Nu ii veti mai vedea intrebarile
2. Nu ii veti mai vedea raspunsurile.
3. Nu va mai putea raspunde la intrebarile voastre.
4. Nu va mai putea da reply la raspunsurile voastre.
5. Nu va va mai putea scrie mesaje directe.

| Poison3Fata a răspuns:

Da poate sa-ti raspunda. funda?big grin plshappy

| lifeForJesus explică (pentru Poison3Fata):

Pai si atunci care e faza cu ignore? cu ce ma ajuta? sad