| anonim_4396 a întrebat:

De ce au mai creat categoria Trivia/Amuzante pe TPU? Că din câte știu, site-ul a fost creat să ne ajutăm să ne lămurim cu o problemă, să răspundem doar pentru a ajuta persoana respectivă, cu un sfat, un link, o adresă sau o informație. Chiar dacă scopul site-ului s-a schimbat între timp, acesta ajungând și unul de păreri printre altele.

Ori...cu ce ne ajută o glumă în lămurirea unei probleme? Înseamnă că pe noi de fapt nu ne interesează.

Vă rog să nu începeți cu "dar nu strica putin amuzament niciodata, ca altfel ar deveni un site de emo si de tristi cu totul plictisitor" sau "mai bine sa se puna intrebarile amuzante aici decat sa ocupe alte categorii serioase" fiindcă m-am obișnuit, vreau ceva nou și diferit.

Mulțumesc. (ah și nu am nimic cu T/A că și eu postez pe acolo, da-s curioasă)

Răspuns Câştigător
| ChristinaO a răspuns:

Jelli,am citit toata intrebarea,ba mai mult,am si priceput-o(:-o).Nu stiu care e rostul categoriei,poate exista pe aici si persoane care cauta ceva amuzant,din cine stie ce motive... poate vreau sa ma inveselesc,si ii intreb pe utilizatorii TPU ce glume sau site-uri de genul cunosc,ca eu vreau neaparat sa rad,si nu gasesc nici un site cu bancuri cu ardeleni calumea.
Nu stiu,nu citesc categoria T/A,deci nu prea stiu ce-i pe acolo,dar cam asta ar fi, zic eu, rostul categoriei.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Amuzament de bun gust, limitat nu să ne batem joc!
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dar nu strică puţin amuzament niciodată, că altfel ar deveni un site de emo şi de trişti cu totul plictisitor laughing.
Acum, serios. Este o modalitate de destindere, de relaxare şi un bun prilej de a testa simţul umorului al fiecărui utilizator.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

CircuitScurt,
big grinNu-i aşa? La categoria ştiinţă şi filozofie mă distrez cel mai tare.

| Radioactive a răspuns:

Cu toată sinceritatea mea, nu pot nici eu să îmi explic aşa ceva.

| Hombre a răspuns:

Tu crezi in prostia cu "sa ne ajutam sa ne lamurim o problema"? Pai cum este o dezbatere mai interesanta de unde multi poate invata ceva, pac pac este si rapotata de niste neica nimeni. Cat priveste Trivia/Amuzante, de catva timp s-a instalat o gasca si se stie cine, toate bazaconiile si abjectiunile se posteaza acolo.

| ChristinaO a răspuns:

De la atata ajutor acordat, trebuie sa ne mai si destindem un pic, nu?

| Oti a răspuns:

Pai nu stiu :d Pentru a avea mai multi utilizatorii pe site, "Totul pe internettt!".:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dai seama ca n-o sa desfiinteze astia de la TPU acea categorie! Ar suferi pierderi. Asta e...inutila categorie, intr-adevar...cel putin in ziua de azi, dar site-ul mai are si alte probleme mai grave!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ÉrotiqueConseils, pai tu oricum il etalezi in cea mai mare parte pe la alte categorii sau pe oriunde apuci. Umorul de calitate nu prea mai exista pe la T/A de cateva luni bune de zile. Probabil de aici si intrebarea lui Jelli.
Pentru mine, in momentul de fata, T/A = T/N = Trivial/Neamuzante sau TCB=Toti Contra Bieber.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@wAnna, clar nu mi-ai citit toată întrebarea. Așa-i de lungă?
Pentru restul, ne putem destinde și altundeva. Și am vrut să spun de ce au decis asta cei care au pus această categorie.