| RAY a întrebat:

De ce unii nu inteleg ca a pune intrebari pe TPU, a raspunde la propriile tale intrebari nu inseamna puncte, rank, nici a posta mai multe raspunsuri la o intrebare ca apropo este ok cat timp raspunsul este in tema intrebarii?

10. Cum câştig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare dată când oferi răspunsuri. De asemenea, câştigi puncte şi prin voturile primite pentru răspunsurile tale.
- pentru postarea unui răspuns (aprobat) veţi primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei întrebări nu se mai oferă niciun punct şi nici pentru votarea răspunsurilor postate de altcineva;
- atunci când un răspuns este ales câştigător, cel care l-a postat primeşte 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se oferă câte un punct;
Se acordă puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un răspuns: primul răspuns postat pentru o întrebare valorează 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea răspuns - 10 puncte;
Pentru a vedea care dintre întrebări nu au niciun răspuns/ au un răspuns/ au două răspunsuri/ au trei răspunsuri, intră aici.

11 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Faci chat pe oriunde raspunzi, cred ca la asta s-a referit. Poate la tine nu se pun puncte, dar in alte parti da. #nohate

| RAY explică (pentru supadeceapa):

Nu se pune puncte nici unde, zero
pentru postarea unui răspuns (aprobat) veţi primi 50 de puncte;

- pentru postarea unei întrebări nu se mai oferă niciun punct şi nici pentru votarea răspunsurilor postate de altcineva;

- atunci când un răspuns este ales câştigător, cel care l-a postat primeşte 100 de puncte;

- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se oferă câte un punct;

Se acordă puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un răspuns: primul răspuns postat pentru o întrebare valorează 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea răspuns - 10 puncte;

Pentru a vedea care dintre întrebări nu au niciun răspuns/ au un răspuns/ au două răspunsuri/ au trei răspunsuri, intră aici.

| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Pentru postarea unui răspuns (aprobat) veţi primi 50 de puncte;

?

| RAY explică (pentru supadeceapa):

Da,pentru primul raspuns apoi apoi zero, cum e si logic

TPU.ro
Vineri, 05 Octombrie 2018, 1:29 pm
Buna,
Punctajul se obtine doar pentru primul raspuns, nu si pentru celelalte

| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Okay, am inteles.

| RAY explică (pentru supadeceapa):

Asta daca raspunzi primul la intrebare cum a facut AC4S4

| AC4S4 a răspuns:

Faci spam, ce legatura are intrebarea cu categoria "religie"?

| RAY explică (pentru AC4S4):

Ai dreptate, recunosc e spam, din cate intrebari spam sunt adaug si eu una, dar cum sa spun daca sunt inchis in lista ignor?

| teo530 a răspuns:

Pur şi simplu majoritatea utilizatorilor nu ştiu acest lucru şi nu au citit atent întrebările frecvente uitând asta. Credeam că te-ai obişnuit de când eşti pe site.

| RAY explică (pentru teo530):

Useri care au mai multi ani decat mine

| teo530 a răspuns (pentru RAY):

În cazul ăsta nu ştiu.