Bula
| Bula a întrebat:

De doua zile s-a refacut look-ul acestui site, TPU.
De ieri nu mai pot urmari nici pagina principala, nici paginile cu intrebari. Ele se refriseaza in continuu, la intervale de cateva secunde. Nici nu apuc sa citesc un paragraf, pagina incepe sa se reincarce iarasi, fiind aproape imposibil citirea textelor, mai ales de la partile inferioare ale paginilor.
Am trimis sesizare la admini si prin "Contact", dar nici raspuns n-am primit, nici problema nu s-a rezolvat.

Si la voi apare acest fenomen?
Cum ar trebui solutionat?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

E o problemă cu site-ul universală. Până se rezolvă când pâlpâie dai pe x-ul din stânga sus care oprește refresh-ul la pagină căci probabil e o eroare care face ca pagina să își dea mereu refresh fără să se oprească singură.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil toţi avem această problemă.
Se lucrează la site acum şi de aia. Se va rezolva şi asta într-un final.

| RAY a răspuns:

Si eu la fel ca si tine

| Bula explică (pentru RAY):

Culmea:
Aceasta intrebare nici nu apare pe pagina principala! tongue
Ce sistem si ce browser folosesti ca totusi ai reusit s-o vezi si sa raspunzi la ea?

| RAY a răspuns (pentru Bula):

Chorme,windows 7, am dezactivat add block tot la fel, chorme niciodata nu mi-a facut asa ceva

| J0B0MAT a răspuns:

La fel şi la mine.
Am trimis şi eu mesaj.Să vedem ce zic.

| Bula explică (pentru J0B0MAT):

E curios, daca tu ai vazut intrebarea cu Chrome /w7
Eu am verificat cu Mozilla Firefox atat de sub Linux, cat si de sub winXP, precum si de pe Safari si Opera, dar pe niciunul n-a aparut intrebarea.
Mai mult, cu Mozilla se vede diferit cu XP si Linux! Sunt parti intregi de pe pagini care nici nu apar.

Au facut site-ul asta paralel cu autostrazile.
Greseli elementare de programare & postare.

In ce priveste mesajele, cred ca nicinul din noi nu vom primi nici un raspuns.
Daoar n-o sa recnoasca ca, au facut cea mai elementare greseala: au postat noul site fara sa verifice functionarea pe diferite browsere!
tongue

| J0B0MAT a răspuns (pentru Bula):

Folosesc chrome.
Vom vedea dacă răspund sau nu. Dacă va continua problema, probabil voi lua o pauză de la TPU.