| anonim_4396 a întrebat:

E doar o întrebare. De ce pune TpU atâta preț pe tricuoul acela, mai nou? Adică am dat două răspunsuri la o singură întrebare și „m-au rugat să am în vedere că se va lua în considerare doar unul" în lupta pentru tricou. Nu-mi pasă! Și cred că mă prindeam și singură, sau dacă nu, trist pentru mine. Dar pe bune acum, cred că sunt puțini care chiar se luptă pentru bucata aia de material portocalie. Sigur, nu-i pentru obiect în sine, e pentru satisfacția de a câștiaga. Ați observat că nu mai sunt la modă fundele? Înainte toată lumea voia funde. Ce s-a întâmplat? Nu vă mai plac, sunt mizilicuri acum, nu?
Chestia cu utilizatorul lunii e drăguță și fundele sunt, pentru că mă simt bine când știu că am avut cel mai util răspuns. Dar faza cu tricoul e exagerată, după părerea mea...
Voi ce spuneți?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faza e foarte simplă: cu atât mai multe răspunsuri, cu cât crește traficul, cu atât iese cașcavalul, frate!
Sunt niște urâțenii. Dar cum spui și tu, vor doar să aibă satisfacția că au câștigat. Dar scade calitatea site-ului, că trebuie să tastezi repede și mult ca să poți să îți menții locul în competiție. Așa nu mai stai să te gândești, vrei doar să răspunzi rapid și de multe ori.
Nu e chir așa rău, totuși. Așa mai primești răspunsuri la întrebări, că sunt mai motivați să răspundă. Dar ce ne facem cu răspunsurile proaste, date doar ca să fie date?
Și da, funda nu îți aduce nimic, tricoul da, o mică satisfacție. Și nu se putea da un telefon de exemplu (știu totuși că e glumă, dar deh...) pentru că ar fi prea ușor de obținut și ar da faliment TPU.

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Unde o sa fie premii, romanii mereu o sa se ingramadeasca...
Poate-i genetic.

| AndutzzaAnduu a răspuns:

Mda... e penala faza.
Dar, unde e ceva gratis toti romanii se inghesuiesc...

Eu dau raspunsuri doar pentru a ajuta oamenii si ca sa mai scap de plictiseala.

| anonim_4396 explică (pentru AndutzzaAnduu):

Știi, chiar nu-mi imaginez pe cineva purtând un tricou portocaliu cum e ăsta, altundeva decât în casă.
Ar fi ceva de genul: „Uite-te la mine, am dat 2756, 7 răspunsuri într-o zi pe TpU, sunt Doctor Help!"
Mă rog, le înțeleg intenția de a populariza locul ăsta motivând oamenii să răspundă, dar dă și tu o plasmă, un telefon ceva... Glumesc.
Dar serios de data asta, ar trebui să dea tricou utilizatorului lunii pe lângă ce-i mai dau lui acolo, sau măcar să nu mai facă atâta reclamă la textila asta, așa, de dragul celora pe care nu-i interesează.

| AndutzzaAnduu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda... daca era tricou personalizat.(si culoare la alegere) cred ca raspundeam de pe 20 de conturi. rolling on the floor