| curlyhair a întrebat:

Eu nu inteleg de ce pe TPU nu se accepta intrebari despre scoala si se accepta intrebari despre toate prostiilestraight face gen"mi-am bagat un bat in fund si s-a rupt"...adica inteleg de ce nu se accepta intrebari pentru scoala dar intrebarile de genul ala de ce nu se raporteaza? Sunt prea penibilestraight facesi lumea se mai intreaba de unde invata copiii cuvinte obscenestraight face

Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Daca pui o intrebare legata de scoala, ai o nelamurire in legatura cu o lectie (ex: nu ai inteles cum se rezolva o ecuatie de gr 2) si nu are cine sa iti explice eu zic ca e ok sa intrebi pe site nelamurire, nu cred ca o sa fii raportata.
Insa majoritatea vor sa isi faca temele, ei sa spuna ce tema au si cineva de pe site sa le rezolve. Genul acela de intrebari nu au voie, sunt multi care vor comentariul sau rezumatul la nu stiu ce carte, sau vor sa le fie rezolvate exetcitiile la matematica. Aia trebuiesc raportati caci ocupa spatiul degeaba, in plus nu cred ca e nimeni aici atat de lipsite ocupatie incat sa le faca lor temele.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Se raportează TOT ce încalcă regulamentul, dar nu de toţi şi nu tot timpul, aşa că mai rămân unele tâmpenii rătăcite pe-aici, pe-acolo.

Iar temele chiar n-au ce căuta pe TPU.
Copiii trebuie să nu uite cum se foloseşte capul, să înveţe să gândească singuri, să fie independenţi şi descurcăreţi şi să nu ajungă nişte hoţi sau cerşetori la colţ de stradă.

| IMC90 a răspuns:

Si eu sunt de parere ca exista alte ''urgente'' mai mari decat temele pentru acasa, dar, atat timp cat vor fi interzise de regulament, eu voi continua sa le raportez.

| Leocerba a răspuns:

Pentru ca temele nu excita pe nimeni dar faza cu batu-n fund poate excita macar pe vreo 2-3(zambet stramb)
Si 2-3 de ici, 2-3 de colo,mai hăhăim un pic,mai acceptam ca nu toti gandesc la fel, daca nu-ti convine, ceau! si uite-asa clipoceste sus in stanga frumoasa cifra de 278199 utilizatori(dintre care,cativa au batul in fund,desigur,si intreaba in continuare diverse).
Si,prin puhoiul asta de intrebari, se intrezaresc si cativa oameni normali(aplauze), care se lupta cu ticalosii.
PS.Totusi,ceva nu-i corect in intrebarea ta: nu copiii invata cuvinte obscene,oamenii mari invata uneori cuvinte obscene de la copii, asa ca... DragoiElena, n-ai inteles nimic! laughing

| negru30 a răspuns:

Sunt oamenii rai - sau poate acel subiect ii intereseaza " cu batul " ha ha ha - nu mai te supara - tu pune intrebarea chiar daca te raporteaza - nu faci nimic rau

| ZvT a răspuns:

Nu este bine ca cineva sa-i faca temele unui borac!

| Dav7id a răspuns:

Cuvinte obscene stiu si copii din burta,mai scapa cate-o mamica o injuratura cand ii scapa tigara in bere,cat despre teme, aveti obligatia sa vi le faceti, noi ne-am facut treaba la varsta voastra si sincer eu n-am cerut nicaieri un punct de reper asupra vre'unei teme.Descurcati-va,asa cresteti si voi.Cat despre cuvinte obscene, e treaba ta ce vrei tu sa iti bagi in vocabular, depinde cat de curat vrei sa il ai tu.Salut!