| Sweetyy44 a întrebat:

Eu nu stiu ce e aia o funda! Explicatii va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| Lumine a răspuns:

Buna!
O funda o dai (sau o primesti), atunci cand un raspuns te-a ajutat, sau ti s-a parut ca a incercat sa te ajute.

Succes!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărî, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes.

| hideaway a răspuns:

Păi, în dreptul fiecărui răspuns este o panglică portocalie (gri). Pe ea scrie „1", și dedesubtul ei scrie „ Declară răspunsul câștigător". Când vei apăsa pe acea panglică o să te întrebe următorul lucru: „Ești sigur că vrei să alegi răspunsul ca fiind câștigător?", iar tu apeși „OK", dacă ești sigur.
Atenție! Ai decât 5 zile la dispoziție!
PS: Celui care i-o vei da, va primi 100 de puncte!
Noroc!

| Senorita2000 a răspuns:

Pai daca te referi la funda de pe TPU:
-Funda i-o dai celui ce ti-a raspuns cel mai bine la intrebare sau consideri ca raspunsul lui e cel mai bun.
-Dand funda ii multumesti celui ce te-a ajutat si ti-a fost de folos
-Ca sa primesti funda trebuie sa dai raspunsuri corecte, cat ma detaliate, folositoare pentru ceilalti.
-Cand o sa primesti la o intrebare mai multe raspunsuri poti da funda celui ce te-a ajutat cel mai mult.

SUCCES!

| Sweetyy44 explică:

Sincer cel mai mult mi-a plăcut răspunsul lui:NOname, Senorita2000 și khôngCóTên. Orcumi mersi tuturor!