| paulakiki a întrebat:

Dau funda
Va rog frumos sa-mi spuneti cei care stiu care este mai exact rugaciunea Talisman,deoarece eu caut pe internet si imi da foarte multe explicatii si nu stiu care este mai exact rugaciunea, multumesc frumos

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

=====
Doamne Atotputernic care ai suferit pentru toate pacatele mele, vino intru ajutor.
Sfanta Cruce a lui Iisus Cristos, revarsa asupra mea tot binele.
Sfanta Cruce a lui Iisus Cristos, departeaza de la mine tot raul.
Sfanta Cruce a lui Iisus Cristos, fa si ajung pe calea mantuirii.
Sfanta Cruce a lui Iisus Cristos, departeaza de la mine atingerea mortii.
Sfanta Cruce a lui Iisus Cristos, pazeste-ma de orice accidente corporale si temporale.
Sfanta Cruce a lui Iisus Cristos, fii intreaga mea nadejde.
Doamne Atotputernic, fa sa ador Sfanta Cruce a lui Iisus Cristos, Nazariteanul crucificat si si ai grija de mine.
Sfanta Cruce a lui Iisus Cristos, fa ca duhul rau sa fuga de la mine in vecii vecilor.
In cinstea sangelui nepretuit al lui Iisus Cristos, in cinstea incarnarii spre viata vesnica, precum este adevarat ca Iisus Cristos este nascut in ziua Craciunului si ca a murit in ziua de Vinerea Mare. Amin.
=====
Eu o să îți dau o rugăciune pe care nu o să o găsești nicăieri, care face minuni mai mari ca cea de sus.
Eu o numesc Rugăciunea Diamant, creată de mine.
=====
Doamne, Tu m-ai ajutat să ajung până aici, ziua de azi și ora de acum.
Eu ce ce pot să te ajut pe Tine?
=====
Minunea se întâmplă imediat.
Dacă crezi.
=====
Să fiu și mai dur cu tine.
Eu nu cred.
=====
Poți să crezi ce vrei despre mine.
Dar poate te-am învățat ceva.
======