| Just4Joker075 a întrebat:

peste cat timp se schmba statusul in utilizator senior? si nu pot trimite mesaje private...

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Vad ca vechime pe site ai, dar nu ai raspuns la 100 de raspunsuri.
Fii activ si da raspunsuri de calitate, cand vei acumula 100, vei fi user senior
O zi bunahappy

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"26. Cum ajung senior?
Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de raspunsuri postate in comunitate si 10 zile trecute de la crearea contului. Numarul de funde nu conteaza in aceasta situatie. " - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#26

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Pentru a trimite mesaje private, dai click pe numele ( ID-ul ) userului respectiv, vei fi redirecţionat/ă pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Trimite un mesaj" ( o "tastă" portocalie ) - dai click pe ea, vei fi redirecţionat/ă pe pagina de mesagerie, apoi îi scrii mesajul dorit şi apeşi pe "Trimite" :)

Atenţie : DEPINDE şi de setările pe care le are respectivul user în ceea ce priveşte Mesageria!

Vezi secţiunea "Vreau sa primesc mesaje de la" - în "Setarile contului meu" :
http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/

Dacă respectivul a setat să primească mesaje DOAR de la "prietenii de pe TPU" sau "de la nimeni", atunci NU vei putea să-i trimiţi mesaj privat :(

| Pinocchio a răspuns:

"Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de raspunsuri postate in comunitate si 10 zile trecute de la crearea contului. Numarul de funde nu conteaza in aceasta situatie. "

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#26

| Ioana803 a răspuns:

Atunci când ai peste 10 zile in comunitate si 100 răspunsuri date.