| Mayar a întrebat:

Hey, m-am uitat din curiozitate la utilizatori suspendati si am vazut tot felul de motive, printre care si voturi abuzive. Daca se poate chiar si din cauza acestui lucru, din cealte motive poti avea ban? scrie pe undeva prin regulament? Mersi

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ajunge senior, acumuleaza puncte, creste in rang adica ajunge pe alt loc, poate deveni userul luni, dar trebuie sa aiba multe puncte acumulate pentru a spera la implinarea unei dorinte care e o data pe luna

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uni isi fac un nou cont pe TPU si isi voteaza al dolea cont aia e un vot abuziv, nu o sa te baneze ca votezi pe cineva daca ai un singur cont

| Mayar explică (pentru RAY):

Ahaaaa. si ce castiga un utilizator daca are voturi de la un alt utilizator/i?

| Mayar explică (pentru RAY):

Doamne, atata agitatie pentru un text scris pe ecranul calculatoruluihee hee

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Uni traiesc virtual, viata lor e TPU, e chestia aia de afirmatie personala, de a demonstra ca existi si tu, de remarcare personala

| Mayar explică (pentru RAY):

Mai bine as face un blog sau ar scrie ceva interesant pe wattpad sau ar incarca chestii utile pe Youtube sau ar face chestii diy, dar in fine, probabil ca asta as face doar eu big grin
Mersi de lamurire

| Mayar explică (pentru RAY):

:)) puteai tu sa nu dai cu bata-n balta?
si eu citesc acolo carti : https://www.wattpad.com/345116685-donovan-wolf-prologue

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Cartea e una frumoasa o recomand, poate te regasesti in ea

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Ajunge senior, acumuleaza puncte, creste in rang adica ajunge pe alt loc, poate deveni userul luni, dar trebuie sa aiba multe puncte acumulate pentru a spera la implinarea unei dorinte care e o data pe luna

| RAY a răspuns:

Ok

| Fatamuntilor a răspuns:

Cazul pe cred ca tu l-ai vazut poate fi un exces de zel din partea adminilor.
Userul respectiv isi facuse o chestie prin care se dadea voturi automat aleatoriu intr-un anumit interval de timp.Am intrat pe profilul respectiv si am vazut 20-30 voturi date intr-un minut. Daca ar fi fost date manual ar luat mult mai mult.Mai degraba cred ca acolo cred ca este vorba de o vulnerabilitate a sitului.
Vot abuzuv insemna si cand sa zicem eu ma cert cu cineva si dau negativ doar sa il enervez...
Parca am citit undeva ca este interzis abuzul de voturi...
Chiar asa! Intrebarea corecta ar fi,, Ce insemna vot abuziv''? Care este criteriul?

| Mayar explică (pentru Fatamuntilor):

Da, o foarte buna observatie pe care o voi si urma. mersi happy