| RAY a întrebat:

Nu inteleg de ce afirmatia de mai jos mi-a fost stearsa? e vorba de stiinta deci ce e rau in asta?

Avem noi o regiune in creier care ne recompenseaza cand facem acel lucru, de exemplu eu doar gandul ca voi manca dulce imi da o stare de bine apoi daca nu-i dau imi da stres, nervi, depresie, dupa cum vezi ceea ce facem e inconstient mai mult, suntem masinari biologice ghidate de anumite parti ale creierului care vor sa fie dominante, cand iubim e o parte, cand gandim rational e alta, cand faci sex e alta, ne bucuram pe moment

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Banuiesc ca sunt suficienti cativa useri sa iti raporteze raspunsul pentru ca acesta sa fie sters automat.
Poate chiar mai usor daca primesti un report de la un user al anului, expert TPU, user pe o pozitie superioara in clasamentul general...etc
Poate cuiva nu ii place stiinta happy
Uite de ex. daca esti expert TPU si vrei o intrebare sa ajunga recomandata e suficient sa evaluezi intrebarea fara a raspunde si ea ajungea direct recomandata fara moderare, cel putin asa era candva.
Poate se aplica la fel si cu raportarea raspunsurilor

| Fatamuntilor a răspuns:

Prea profunda, Ray rolling on the floor
Amminii ce zic?

Răspuns utilizator avertizat
| mnbvf a răspuns:

Te-ai uitat să vezi dacă nu a fost șters o dată cu întrebarea?

| RAY explică (pentru mnbvf):

Intrebarea e pe site, am vazut multe afirmati stiintifice care miau fost sterse, traim in secolul 21 ce naiba, numai pot afirma nimic legat de stiinta ca gata e sters raspunsul

| mnbvf a răspuns (pentru RAY):

Și mie mi-au șters un mesaj aiurea și am trimis să-l analizeze și să-mi spună motivul.

| RAY explică (pentru mnbvf):

E vorba de timpul tau care il pierzi si daca macar era o jignire, dar sa stergi ceva stiintific sincer imi vine sa fug din Romania

| mnbvf a răspuns (pentru RAY):

Poate l-au șters din greșeală că altă explicație nu găsesc, e chiar ok răspunsul.

| RAY explică (pentru mnbvf):

Culmea si versete din biblie le sterge

Matei 5:17: "Să nu credeţi că am venit să stric Legea sau Proorocii; am venit nu să stric, ci să împlinesc.

Matei 5:38: "Aţi auzit că s-a zis:,, Ochi pentru ochi, şi dinte pentru dinte. 39 Dar Eu vă spun: Să nu vă împotriviţi celui ce vă face rău. Ci, oricui te loveşte peste obrazul drept, întoarce -i şi pe celalt."