| dcm4ever a întrebat:

Nu va suparati.cineva m-a rugat sa ii dau fundita... dar habar n'am cum...ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| mutuadrian1 a răspuns:

Dai pe Raspuns Castigator din dreapta sus la raspuns. Poti da si la mine daca te-am ajutat!big grin

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici. Numai bine!

| Karinakari99 a răspuns:

Se afla in dreptul fiecarui raspuns si scrie,, Declara raspuns castigator''. Apesi pe ea.

| Biby a răspuns:

Buna.
Fundita este ca o rasplata pe care o daruiesti celui care te-a ajutat.Este un fel de "multumesc" pentru persoana care a raspuns folositor la intrebare.

Toata lumea se zbate sa le primeasca,deoarece cu cat mai multe fundite ai,este cat mai aproape de a devenii Expert TPU.

Dar mai exista si oameni folositori pe site, care nu raspund doar pentru a primi fundita, si pentru ca vor sa ajute.O fundita este egala cu 100 de puncte.
Fundita se da cand se considera ca sunt destule raspunsuri.In fata fiecarui raspuns este o medalie gri si daca dai click pe ea se face portocalie.Scrie nr. 1 pe ea. Dupa ce ai dat clock pe ea scrie:"Esti sigur ca vrei sa declari acest raspuns fiind raspuns castigator?" dai ok, si ai dat funda.
Pentru mai multe informatii citeste:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Sper ca te-am ajutat!
Bye-bye!

| ImmortalQueen a răspuns:

Buna happy

Fundita asta nu este altceva decat o recunoastere simbolica a ajutorului oferit de cel mai bun raspuns pe care l-ai primit. Asadar, atunci cand pui o intrebare si se aduna un numar suficient de raspunsuri, poti sa-l recompensezi pe cel care consideri ca te-a ajutat cel mai bine, facand click pe fundita gri din partea dreapta a fiecarui raspuns.

Pa, pa! Sper ca te-am ajutat! :*

| pisicutzaa a răspuns:

Da ca sa ii poti da fondita trebuie sa pui o intrebare mai putin sau mai mult asimilara cu aceasta intrebare si vei alege un raspuns castigator in functie de raspunsul care te ajuta cel mai mult il selectezi si ii dai fondita.