| iubitica1 a întrebat:

Pot vb.cu un prieten in privat pe TPU?
DACA DA CUM?
VA ROGGGG!laughing)
:*
:+

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a trimite mesaje private, dai click pe numele ( ID-ul ) userului respectiv, vei fi redirecţionat/ă pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Trimite un mesaj" ( o "tastă" portocalie ) - dai click pe ea, vei fi redirecţionat/ă pe pagina de mesagerie, apoi îi scrii mesajul dorit şi apeşi pe "Trimite" :)

Atenţie : DEPINDE şi de setările pe care le are respectivul user în ceea ce priveşte Mesageria!

Vezi secţiunea "Vreau sa primesc mesaje de la" - în "Setarile contului meu" :
http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/

Dacă respectivul a setat să primească mesaje DOAR de la "prietenii de pe TPU" sau "de la nimeni", atunci NU vei putea să-i trimiţi mesaj privat :(

Toate cele bune!

18 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Numai prin mesaje si numai daca prietenul e in lista ta de prieteni de pe TPU.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca il ai la prieteni si accepta mesaje de la prieteni, poti vorbi doar prin mesaje.
Intri la profilul amicului tau, si sub poza de profil scrie trimite mesaj.
Dai click si sse rezova problema.
O zi buna happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti prin intermediul felicitarilor

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da poti happy O sa iti arat eu cum.

| minrest a răspuns:

Prin mesaje. Selectezi de la profilul lui ''trimite mesaj'', compui mesajul si il trimiti.

| R0R0 a răspuns:

Sub numele lui e scris Trimite mesaj.Dai pe el si scrii ce doresti.

| Kaℓi a răspuns:

Stiati ca puteti trimite mesaje propriului cont?
Eu am descoperit ieri asta, mi-am scris chiar un mesaj dragut happy
N-am raspuns inca la el.

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

...şi eu mi-am făcut declaraţii de dragoste.hee hee

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

winking

| LostInPark a răspuns (pentru NOname):

Nu stiu cum ai avut curajul, eu as fi prea surprins, socat, emotionat...nu nu stiu ce sa-mi zic daca ma trezesc cu asa ceva. straight face Poate-mi zic ceva si nu ma mai bag in seama, poate nu-mi place ce-mi zic, imi dau ignore.
Asa, na. imi par simpatic, dar daca sunt altfel?!

| LostInPark a răspuns (pentru Kaℓi):

Sa nu-ti raspunzi prea rapid! altfel o sa crezi ca esti inebunita dupa tine.Nu lasa impresia asta...please!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru NOname):

Eu mi-am trimis felicitari de ziua mea...rolling on the floor ca nu avea destule!

| NOname a răspuns (pentru LostInPark):

Îl ţii minte pe Klepto? El mereu se certa cu sine pe site şi, din câte ştiu, încă n-au divorţat.

Da' ar fi amuzant să te văd înjurându-te cu tine. Ar fi telenovela anului.hee hee

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Mai cunosc pe cineva care se felicita singur, dar e deja istorie.hee hee

| LostInPark a răspuns (pentru NOname):

Imi mai zic uneori vreo doua, mai ales cand ma uit ce-am debitat pe aici.

| Kaℓi a răspuns (pentru LostInPark):

Ai dreptate, voiam sa-mi scriu, dar inca putin suspans nu strica happy

| Staind a răspuns:

Esti junioara. Nu poti.

| AnaSayLove a răspuns:

Dai clik pe trimite mesaj