| slsbwoand a întrebat:

Salut! Am dat o comanda de pe shein pe 09.02. 2024 si de pe 10.02 imi scrie "package has been picked up by carrier and shipped" si pana astazi (14.02) nu s-a mai updatat nimic la acel track. O fi pierdut coletul sau e vorba de o intarziere?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce intarziere vorbesti?
Scrie clar ca pachetul a fost ridicat de carator/transportator si trimis doar abia in data de 10 feb.

Asadar, pachetul abia a fost ridicat de la depozitul magazinului Shein din China si trimis pe data de 10Feb, transportul durand intre 2 si 4 saptamani, pana ajunge in Romania la tine.
pentru ca pachetele din china nu vin cu curier rapid, trackingul nu functioneaza peste tot si nu-ti va arata ce se mai intampla, fiindca nu este adus de un curier, ci de cel mai ieftin serviciu postal local, care nu are tracking peste tot.

Asteapta-l intre 25 feb si 14 martie.

| slsbwoand explică (pentru Violleta2022):

Transportul nu dureaza 4 saptamani -_-
Data trecuta a ajuns din china pana in Ungaria dupa 3 zile de cand am dat comanda. Deci inutila prima informatie

| Violleta2022 a răspuns (pentru slsbwoand):

La mine a durat 4 saptamani, asdar informatia nu-i eronata, daca tie nu ti s-a intamplat, nu inseaman ca nu li se intampla si altora, unde poate ajunge dupa 3-4 saptamani, fiind o perioada mai aglomerata sau daca nu au stoc la un depozit si trimit d ela alte depozite.

| slsbwoand explică (pentru Violleta2022):

Adevarat si asta. Depinde unde stai in Romania/alte tari