| KuckieZ a întrebat:

Salut.Imi ziceti si mie ce rol are funda?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Rolul de a mulțumi celui care a dat răspunsul cel mai bun pentru întrebător!
Mai aduce și puncte, cel puțin 100 și 10 de la admini!
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Vezi de ce se "aleargă„ după funde, de ce se "cerșesc„ fundele?
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
fundita se da doar atunci cand tu pui o intrebare pe site, si se da raspunsului celui mai bun considerat de tine.
in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand vrei sa declari raspunsul castigator, dai click pe acea fundita...
fundita e un "Multumesc" si un respect pentru cel care a contribuit la solutionarea intrabarii tale+ ca fundita valoreaza 100 puncte
fundita se da, dar se si castiga atunci cant un raspuns de al tau e pe placul cuiva
O zi minunata sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare.
A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult.
A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.
Te pup!