| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb: Cum fac punctele ca sa devin senior?

Răspuns Câştigător
| 2B a răspuns:

Buna! Ca sa devii seniori trebuie sa ai minim 100 de raspunsuri!

| LTAA a răspuns (pentru 2B):

... si 10 zile vechime...

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu trebuie sa faci puncte, trebuie sa ai 10 zile vechime pe site si 100 raspunsuri de calitate, si apoi vei deveni senior
O seara bunahappy

| darrio2007 a răspuns:

Mai ai nevoie de 46 de raspunsuri folositoare si 4 zile vechime pe site. Apoi vei deveni junior.

| darrio2007 a răspuns:

Senior.Scuze.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"27. Care sunt privilegiile unui senior?
Un utilizator senior poate raporta si vota postari, poate trimite mesaje private si are acces pe chat-ul TPU." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#27

"26. Cum ajung senior?
Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de raspunsuri postate in comunitate si 10 zile trecute de la crearea contului. Numarul de funde nu conteaza in aceasta situatie." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#26

"10. Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10

Toate cele bune.

| alexs99 a răspuns:

''26.Cum ajung senior?
Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de raspunsuri postate in comunitate si 10 zile trecute de la crearea contului. Numarul de funde nu conteaza in aceasta situatie.''
Sursa:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#26

''10.Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici.''
Sursa:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10
O seara buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum ajung senior?
Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de raspunsuri postate in comunitate si 10 zile trecute de la crearea contului. Numarul de funde nu conteaza in aceasta situatie.

| ღBelieveInHopeღ a răspuns:

Pai faci puncte raspunzand la intrebari. Daca raspunsul tau este declarat castigator primesti si mai multe puncte.