| ღღMirciuL0wღღ a întrebat:

La cate raspunsuri sunt membru senior? Dar la cate raspunsuri castigatoare(Funde) sunt expert TPU?

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

Ca sa devii utilizator senior trebuie sa ai cel putin 100 de raspunsuri si macar o funda. Iar la cel de expert, 1000 de funde trebuie sa acumulezi.

5 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Pentru a devenii "Senior", trebuie să ai minimum 100 de răspunsuri aprobate și minimum 10 zile de la înregistrare. Când vei îndeplinii aceste două cerințe vei avea toate, (și absolut toate), drepturile depline; cum ar fi:
Vei putea să raportezi, să folosești opțiunea "Discută Live" (adică chat-ul site-ului), vei putea să votezi și să trimiți mesaje private.
Pentru a devenii expert trebuie să fii activ să ai răbdare de oțel, și nervi care pot rezista la orice. Trebuie să ai cel mult (peste) 500 de răspunsuri și, numărul total de răspunsuri, să fie împărțit la răspunsurile câștigatoare, adică, cel puțin din 10 (răspunsuri), trebuie ca unul să fie câștigător. (10%)
Și, să nu uităm: "CONTEAZĂ CALITATEA, NU CANTITATEA!"
Pentru mai multe detalii intră aici:
-http://ro.wikipedia.org/wiki/TPU.ro
-http://www.facebook.com/PrieteniiTPU?ref=ts
-http://www.tpu.ro/blog/?p=2183
-http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Senior devii dupa minim 100 de raspunsuri si 10 zile pe TPU. Expert, minim 500 de raspunsuri din care 10% cistigatoare, dar atentie, conteaza calitatea raspunsurilor, nu cantitatea, dupa acest numar.Nu utilizatorii hotarasc ci staful TPU.Mult noroc.

| CllaraCllary a răspuns:

100 de raspunsuri te aduc la un nou rank de senior, si poti scrie mesaje, discuta live, vei avea putere maxima! ca sa fi expert se complica treaba peste 500 de raspunsuri dintre care 1000 trebuie sa fie castigatoare.cand veifi expert vei fi foarte cunoscut pe TPU si oamenii rai se vor lega de tine, insa foloseste intelept titlul de expert ca altfel vei fi subiect de barfa!big grin

| Hannaaa a răspuns:

Cand raspunzi la 100 de intrebari esti senior happy! Ca expert trebuie sa fii foarte activ sa dai mereu raspunsuri bune, sa pui intrebari happy!