| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am gasit un cont cu un mesaj: acest cont este inaccesibil utilizatorul fiind suspendat de termen nedeterminat" oare isi mai poate recapata contul, am vazut asta la depika, veteranul si aloeVeraSiFonestiCuGem. Ati trait cineva in asa perioada, ce ai voie sa faci si ce nu?

Răspuns Câştigător
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Dacă un utilizator e "suspendat pe termen nedeterminat" înseamnă că nu-și mai poate accesa contul niciodată.
Practic, s-a dus pe copcă.

| Mosotti a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Cum e aici cu suspendarile, pe cat timp se dau alea limitate? De ex ai incalcat regulile dar nu te suspenda de tot, cat dureaza suspendarea?
Pe softpedia cel mai frecvent iti da 1-3 zile.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Mosotti):

Scuze că răspund târziu!
În teorie poți fi suspendat o lună sau trei luni. Totuși, sunt unii care stau de prea mult timp suspendați, de exemplu @AlexDorinel. E suspendat din ianuarie!

| Mosotti a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Pai de ce asa? Ma mir cum de nu a dat mail sa intrebe de ce e suspendat asa aiurea, poate l-o fi uitat asa.
1-3 luni, pai..pe nici un forum nu e asa. Se suspenda 1-5 zile, si se dau puncte, pedeapsa maxima e de 14 zile adica la clona.
Dar suspendul expira automat cat il setezi, nu stai sa ii uiti acolo pe useri.
Daca iei 3 puncte acum si nu mai faci nimic rau, expira in 3 luni si esti pe 0.
Daca acumulezi pana la 10, iei suspend permanent pe acel user. Va trebui sa iti faci altul dar pierzi nr de postari, si la aria de politica nu poti posta daca nu ai minim 240 de postari.
Insa pentru unii nu conteaza astea.