| FucktheSystem a întrebat:

SENZATIONAL EXCLUSIV INOPINANT SUPRINZATOR BREAKING NEWS 2013 MANELENOI!

Așa, acum că v-am atras atenția, pot pune întrebarea mea. Cine dorește o reuniune a userilor de pe TPU, în șoc și exclusivitate pentru prima dată în istoria siteului? *invităm și adminii, pe calea asta*. Undeva în București, băgăm niște bere sau un vin fiert, sau o cola pentru minori, dietetică pentru domnișoarele la regim, pungi de carton pentru timizi, toată suflarea e invitată, așteptăm propuneri de locație, perioadă (undeva în vacanța de iarnă, ne hotărâm noi), pentru detalii mă contactați pe privat, ne împrietenim pe facebook, mess, alea alea.
Nu decontăm transportul din alte orașe, dar puteți să mergeți cu ocazia * până nu o să ajungă ilegal, deci profitați de ocazie (dubel meaning, get it?)*

Ofertă limitată, nu ratați! Acum întrebarea:

Cui îi place ideea? Aveam doritori?

© O inițiativă FucktheSystem și -Everlina dacă nu veniți, mai multă bere pentru noi, bastards.

71 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Dragilor, distractie placuta! Noi ne pregatim s-o stergem din Bucuresti, dar in 2014 trebuie sa gasim o cale sa ne vedem.

Alexandra - TPU

| anonim_4396 a răspuns (pentru TPU.ro):

Multumim frumos pentru implicare! Sa fie intr-un ceas bun! big grin

| FucktheSystem explică (pentru TPU.ro):

Merci, mai organizăm și la vară o ieșeală la pădure, atunci să nu ne mai părăsiți că ne supărăm big grin

| CoquineNoire a răspuns:

Eu stau in Bucuresti, cand vine vorba de feţe noi, ma bag.
dar depinde cine vine, daca vine bursucu sa ma acopere cu raspunsurile lui lungi, nu mai vin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Tu ai ceva cu bursucul.
„Nu dati click pe „vedeti mai mult" la raspunsul lui bursucu, ca toti cei de sub el vor disparea ca prin neant!" rolling on the floor sau cum era?

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

"vor disparea in neant" * :))
de aici a pornit.
http://www.tpu.ro/......ima-sau-a/

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Asa. Nu cunosteam expresia prea bine.
Da. Asa am ras atunci... :))
Ok, gata, e amprenta ta, o sa te mai caut pe site. :))
Si nu am nimic cu el, oricum sunt multe persoane care chiar au nevoie de educatie sexuala, cat mai MULTA, urgent, de exemplu persoane chiar mature, trecute de 18 ani care cica ar putea sa faca sex, cum ar fi: http://www.tpu.ro/......a-avem-un/
Tipa are peste 20 de ani din cate-mi amintesc.

| FucktheSystem explică (pentru CoquineNoire):

Burscul nu ne-a îngropat într-un răspuns și pe aici, deci cred că ai scăpat, poți să vii în siguranță laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Super! laughing
Imi place cum gandesti si chiar mi-ar place sa il cunosc pe neluL si useri mari de pe site laughing

| Wøodenpints a răspuns:

Să-mi aduc sau nu baioneta?

| FucktheSystem explică (pentru Wøodenpints):

Maceta nu îți mai place?

| Wøodenpints a răspuns (pentru FucktheSystem):

Se toci sad

| FucktheSystem explică (pentru Wøodenpints):

Ascute maceta și te aștept la întâlnire, te las să tai pe cine nu suporți big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăăă, totuşi aş opta ca destinaţia să fie o pădure iar locul de odihnă - în cort. Ce, n-am idei ingenioase?sad

| FucktheSystem explică (pentru anonim_4396):

Ne păstrăm pentru la vară, totuși.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Maci betăr.

| FucktheSystem explică (pentru anonim_4396):

Pe tine te scot special la un picnic, la vară, dacă tot nu îți place varianta de iarnă cu vin fiert și undeva la căldură, măcar afară cu bere rece, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Păi s-ar cam putea să refuz să asist dacă berea-i brună...

| FucktheSystem explică (pentru anonim_4396):

Deci îți plac blondele, eh? Te scot la un Grolsch atunci, e de nerefuzat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Aş fi încântată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai noi ne intalnim in fiecare zi, multi de pe acest forum, dar din pacate discutiile sunt numai injuraturile in trafic, inghesuiala din RATB, imbulzeala din metru... Deci noi oricum ne intalnim!

| FucktheSystem explică (pentru anonim_4396):

Dar e mai frumos să ne întâlnim într-un mediu mai pașnic, fără aglomerația/mirosul de transpirație din RATB sau călcatul în picioare de la metrou, unde mai și vorbești cu omul respectiv...și înjurăturile nu se pun la discuțiiwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Ideea este ca astfel de intalniri mi se pare de o falsitate totala. Cu prietenii de la biciclete ma stiu, cu cei de la motoare ma stiu, cu cei de la foto ma stiu, cu cei de la pescuit ma stiu, cu cei de la tuning ma stiu... sunt atat de multi si totusi, cand merg pe strada zi de zi imi dau seama ca si acele persoane sunt intr-un club, intr-o colectivitate si nu poti sa te intelegi cu toti, iar lumea asta care devine din ce in ce mai nervoasa si rea tot din noi toti este formata, nu vin outside-rii sa ne strice orasul si viata.
Deci toti suntem prieteni cu toti, dar tot de noi intre noi ne "lovim" cu tot ce putem in celelalte situatii in care nu suntem la o intalnire oficiala.
Asta mi se pare cea mai mare falsitate a acestor intalniri de socializare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta se intampla cand nu am vorbit suficient in virtual si, deci, descoperim ca e incompatibilitatea mare. Se poate intampla oriunde, si in realitate, dintr-un grup mare de persoane, mai mare de cinci, cu putini te stii chiar ataaat de bine.
Vezi, Woodenpints e gata sa-si pregateasca baioneta. laughing poate se da cineva in spectacol cum de multe ori s-a intamplat chiar pe acest site, in public, nu e musai sa zambim si sa vorbim printre dinti cu totii, sa fim prieteni ca la gradinita.

| FucktheSystem explică (pentru anonim_4396):

Da, toți facem parte dintr-un grup, dar nu cumva și TPU este un grup? Și ca orice grup are persoane diferite, care poate nu se înțeleg mereu, dar chestiile ăstea sunt valabile în orice adunare mare de oameni, nu toți o să se placă între ei, dar totuși o să existe oameni și cu interese comune. Acum depinde de fiecare cum vede asta, personal m-am întâlnit cu mai mulți useri de pe TPU, ce-i drept, cu care aveam ceva în comun, dar sunt deschisă la nou, deci nu m-ar deranja să cunosc persoane noi, din contră, îmi face chiar plăcere.
Nu vin outsiderii să VĂ strice orașul, nu sunt din București, deci probabil mă poți considera o outsideră care vă strică orașul și viața, deși nu văd cum se întâmplă asta și care e legătura în context.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Mie imi miroase a ceva in grup din spusele tale... laughing)
Oricum ai inteleg ideea cu grupurile.

| FucktheSystem explică (pentru anonim_4396):

În grup, în particular, vedem și noi ce iese, am auzit de un club pentru așa ceva pe Victoriei, poate facem acolo întâlnirea, să fie treaba treabă big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Cautati undeva unde sa ai loc de parcare, altfel peste 40% din "batrani" nu vor veni!

| FucktheSystem explică (pentru anonim_4396):

Și niciodată nu înțeleg de ce ai vrea să folosești mașina în București, dar asta-s doar eu, deci o să iau în considerare și asta.

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca incepi cu nazuri d-astea, mai bine stai acasa.
dar mersul pe jos ce dreacu are?
te-ai nascut in masina?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Nu stiu la voi cum e, dar aici sunt -10' - -5' in timpul zile. Tocmai am ajuns acasa si erau -12'.
Cu bicla m-am deplasat vara pana a dat un taximetrist peste mine si 2 luni am stat pe bara. Acum pe jos sa mergi 15-20 km nu cred ca tine pe nimeni.
Mie mi-a placut intotdeauna libertatea de a alege, deci nu stiu ce are cineva cu altcineva daca omul alege o alta cale de a ajunge undeva.
Luna trecuta ma apucase si pe mine economia si am vrut sa merg cu transportul in comun. Dupa 5 zile m-am imbolnavit de gat si pamani de am stat 4 zile cu temperatura si dureri in gat si eu chiar nu sunt genul firav, iar pe medicamente am dat peste 100 ron. Deci in continuare spun : fiecare face cum doreste.
Mai sus vad ca vorbiti de 20.000 de persoane ...si ma apuca rasul. Nu a fost in Bucuresti nici o intalnire in ultimii 10 ani in care sa fie nici 5000 de persoane! Nici motociclistii + biciclistii, nici taximetristii, nici bugetarii... nu s-au intalnit atatia nici macar VARA, dar acum pe frigul asta.
Ce vedeti voi la TV e SF. Piata Universitatii se blocheaza cu 400 de persoane.
De Revelion in Piata Constitutiei nu sunt mai mult de 2500 persoane in aer liber...
Intr-un club prin centru, daca sunteti norocosi abia va strangeti in fata 50-100 persoane...
Singura modalitate din a face/obliga/constrange userii care se lauda ca vin, ca fac, ca dreg este sa-i faceti sa dea un avans/bani pentru o rezervare, ceva, altfel v-am spus ce se intampla.
Sunteti copii si visati la multe...

| FucktheSystem explică (pentru anonim_4396):

Omule, am zis că 20000 ar putea să ajungă, că 20 ar vrea și că probabil 5 o să aibă timp/bani pentru așa ceva. Înainte să zici ceva, te rog verifică și ce am spus eu.
Și cum naiba sunt la București -5 grade când la 100 de km și puțin mai spre nord au fost 10-14 grade, nu știu. Cred că ești sensibil sau resimți temperatura diferit, că am mers mereu cu metroul și mi-a fost chiar bine, și cu autobuzele la fel. N-aș merge cu mașina în București că e pierdere de timp, bani și nervi, dintr-o comoditate care mie mi se pare absurdă. Înțeleg că sunt oameni care suferă de așa ceva, am luat în considerare propunerea, oricum o să vorbesc cu fiecare în parte și văd ce și cum.
Doar că sincer mă enervează ceva în aerul tău de superioritate, nu ne-am născut ieri, am văzut protestele și live, nu e necesar să vorbești ca și cum vine țăranul pentru prima dată să invadeze capitala.

Mulțumim pentru lecția de maturitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Nici eu nu sunt fana masina.
Si omul asta ^ strica tot farmecul. *crying softly*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bune idei, dar imposibil de pus in practica.Mult noroc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

S-au mai organizat deja, stiu de prin arhivele TPU de cand nici nu auzisem de el.

| FucktheSystem explică (pentru anonim_4396):

Nu e chiar imposibil, pentru cine stă relativ aproape de București e realizabil, și din câteva sute de mii de useri, să zicem că 20.000 ar intra în categoria asta din care 20 sunt dispuși să facă așa ceva, și din care doar 5 au timpul sau banii necesari, și pentru mine 5 sunt destui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Sa inteleg ca tii neaparat sa cunosti useri personal?

| FucktheSystem explică (pentru anonim_4396):

Pot să trăiesc și fără, am zis și mai sus, marea parte din cei care mă interesau i-am cunoscut deja personal, dar cum tot am vorbit cu Everlina să ne vedem, am zis că ar fi interesant să mai facem niște invitații.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Waw,mare parte din cei care te interesau? Adica restul nu sunt interesanti? Cum asa?

| FucktheSystem explică (pentru anonim_4396):

Cu restul nu am avut suficiente interacțiuni ca să mă intereseze persoana lor. Uimitor nu, nu sunt așa de interesată de necunoscuți, iar dacă nu prezintă interes pentru mine nu înseamnă că nu sunt ei interesanți ca persoane, poate doar nu i-am remarcat, sau n-am avut ocazia să vorbesc cu ei mai mult, cine știe.
M-am întâlnit totuși cu oamenii cu care am ținut mai mult legătura, cu care am vorbit și în privat, aveam interese în comun, ideea cu întâlnirea e singura și probabil și ultima propunere de genul ăsta care o să o fac, oamenii pe aici nu mai sunt cum erau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca n-ai ce face

| contαbαndonαt a răspuns:

Maiii, tu te ti de legat prietenii mai multlaughing)). Desi trebuie sa recunosc, imi place curajul tautongue

| FucktheSystem explică (pentru contαbαndonαt):

Nu, sincer nu țin așa de mult, m-am întâlnit cu destui oameni de pe TPU, dar vorbeam cu Everlina să ne vedem și atunci ne-a venit ideea să mai chemăm lume, adică cât de rău poate să iasă?

| contαbαndonαt a răspuns (pentru FucktheSystem):

Pfooai cate am ratat, numai eu nu m-am intalnit cu nimenisad.

| FucktheSystem explică (pentru contαbαndonαt):

Încă nu e prea tâziu, zic...

| contαbαndonαt a răspuns (pentru FucktheSystem):

Nu, sigur ca nu.Dar nu stiu cati iti vor lua in serios propunerea...

| FucktheSystem explică (pentru contαbαndonαt):

Nici nu mă interesează așa de mult, noi oricum ne vedem, tot mă deplasez până la București, și dacă nu mai vine nimeni, tot e bine, pierdea lor până la urmă.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru FucktheSystem):

Daca vrei, ma ti la curent.Chiar era o tipa de pe site cu care stabilisem sa ne vedem candva, dar cu cat mai multi cu atat mai epiclaughing

| FucktheSystem explică (pentru contαbαndonαt):

Te țin, te țin, văd cine mai dorește și aranjăm de o ieșeală big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Si al meu nu? laughing Stiu eu un utilizator al comunitatii caruia nu ii mai place, nu, nu, nu.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu in afara de baieti pe cine ai mai invitat? phbbbbt laughing

| contαbαndonαt a răspuns (pentru anonim_4396):

Si lasa aluziile deoparte ca stiu deja la cine faci referirelaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Wtf. Cine ma barfeste? Cu cine am onoarea? laughing)

| contαbαndonαt a răspuns (pentru anonim_4396):

Wtf, sint eu...Intra-n pnm mea pe profilul meulaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Si eu sunt eu. laughing Multam de lamurire.

| JucărieLEGO a răspuns:

Cu Everlina voi avea o întâlnire mai privată...batting eyelashes

| FucktheSystem explică (pentru JucărieLEGO):

Cu mine nu vrei să te întâlnești? Im not that ugly sad

| JucărieLEGO a răspuns (pentru FucktheSystem):

Numai accidental, nu plănuit.

| FucktheSystem explică (pentru JucărieLEGO):

Sunt dezamăgită, acum că m-ai refuzat o să te stalkeresc, o să aflu unde stai și o să apar accidental la tine la ușă.

| JucărieLEGO a răspuns (pentru FucktheSystem):

Noroc că ai de trecut calea ferată mai întâi. O să-ți ia ceva de când se lucrează la noua gară.

| FucktheSystem explică (pentru JucărieLEGO):

Nu trebuia să spui de noua gară, deja mi-ai dat prea multe indicii, și deja am o vagă bănuială unde stai. Vechea gară arăta cam așa?
http://www.infocurteadearges.ro/wp-content/uploads/2011/01/gara-pitesti.jpg

| FucktheSystem explică (pentru JucărieLEGO):

Ajung repede în Tudor, 5-10 minute și mă găsești la ușă, cu sau fără lucrări. Ți-am zis că-s stalkeriță, nu trebuie să-mi dai niciun fel de informație dacă tot nu vrei să te scot la bere cu Everlina.
Și gara aia dacă o să fie gata în 10 ani, avem noroc...

| anonim_4396 a răspuns (pentru JucărieLEGO):

batting eyelashes mergem toti patru.
Sper ca nu am uitat sa numar. laughing

| FucktheSystem explică (pentru anonim_4396):

Cine face cât doi? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

TheDesolationOfTPUro.batting eyelashes
Poate sa-si faca un cod de programare in burta incat sa mai ia un user cu el... in corpul lui.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Nu imi place ideea pentru ca pe site ma dau mare smecher iar in realitate sunt vai de capul meu. ok?

| FucktheSystem explică (pentru EnciclopediaProstiei):

Noi te acceptăm așa cum ești, e ok. Facem și consiliere de grup, dacă vrei...

| OmuCuBasca a răspuns:

Daca apar la adunarea asta, pre multi am sa popesc. Lasa-ma sa aflu cand si unde va avea loc "evenimentul". big grin

| FucktheSystem explică (pentru OmuCuBasca):

Te anunț pe privat când stabilim exact big grin

| OmuCuBasca a răspuns (pentru FucktheSystem):

Deci, ma anunti sau nu?