| booh a întrebat:

Adam era zoofil! Noroc ca a venit Eva.
Dumnezeu spune ca a creat omul dupa chipul si asemanarea Lui, dar si femeia e omthinking Acum, Dumnezeu e barbat sau femeie?! Dar ne gandim la El ca la un barbat. Deci, femeia nu e creata de Dumnezeu. Deci, Adam era zoofil!laughing
Preferam sa spunem ca stramosul nostru este un zoofil sau un animal?

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

M-ai bagat de tot in ceata happy. Daca vin cu aceasta teorie la scoala in ora de religie, ma zboara profa pe geam big grin.

cami
| cami a răspuns:

Dar ce draga, stai la indoiala, daca si femeia e om?! laughing Dar ce e, maimuta?

Elianna
| Elianna a răspuns:

Logica ta are o buba! Si este tare inbarligata! De cand femeia este animal de o incadrezi la "zoo"?

regis
| regis a răspuns:

Unul din noi doi sta foarte prost cu logica. Si o iau punctual:
- Dumnezeu nu mi-a spus mie nimic, poate tie...
- in Biblie scrie ca Dumnezeu a creat omul "dupa chipul si asemanarea lui". Poti sa faci diferenta intre asta si o copie fidela? Sau iti amintesti sa fi citit in Biblie de vreun Xerox?
- daca te gandesti la Dumnezeu ca la un barbat, asta nu inseamna ca asa si este. Doar daca detii cumva adevarul absolut si ai uitat sa ne spui asta.
- avand in vedere cele de mai sus, cred ca nu mai este cazul sa argumentez faptul ca propozitia "deci femeia nu e creata de Dumnezeu" nu se bazeaza pe o deductie logica. Noroc ca ai casca de motociclist, ca altfel ti-o luai de mult in freza de la partenera de viata pentru concluzia asat.
- chiar daca femeia nu este creata de Dumnezeu, nu inseamna ca Adam era zoofil. Nici papusa gonflabila la care visezi nu este creatia lui Dumnezeu, dar poti fi numit zoofil doar daca aceasta imita o oaie, o vaca, o gasca sau alte asemenea.
In privinta stramosilor, fiecare prefera sa spuna ce ii place si dupa cum spune o vorba, fiecare are dreptate. Cei care prefera sa spuna ca au stramos o maimuta chiar se trag din maimuta, iar cei care cred ca sunt creatia lui Dumnezeu, sunt chiar creatia lui Dumnezeu. Te rog sa ne spui daca tu crezi ca teoria se extinde si la zoofili.

regis
| regis a răspuns:

Ha-ha-ha.
Deci ai votat raspunsul meu stupid pentru ca l-ai luat in serios... Ai un simt al umorului foarte bine dezvoltat, daca ma gadili tare s-ar putea sa ma si faci sa rad.
Apropo, ai evitat raspunsul la ultima propozitie din postarea mea anterioara. Sa subintelegem noi ce vrem?

Răspuns utilizator avertizat
| c0rn3l1uss a răspuns:

Animal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer sa-ti spun ca nu ai cetit facerea si nici nu ai vreo notiune despre Dumnezeu si asemanarea cu el.sau ei.fiindca a zis; sa facem om dupa chipul si asemanarea noastra.esti de plans tipule.si aveam o parere bunisoara.pacat.

| ade98hannah a răspuns:

Aoleustraight face

chiar m-ai bagat in ceatastraight face