| Annonimm a întrebat:

Ce Intamplari amuzante sau mai intamplat pe la scoala voastra?! big grin

Răspuns Câştigător
| VeVeriţaa a răspuns:

Profa de română a păruit-o pe aia de mate. Pe hol. Show. Aia de mate s-a combinat cu soţul ăleia de română. Bătaie pe faţă.

11 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Ieri, inainte sa vina profesoara de romana ma striga un coleg sa-i dau cutia de lapte, i-am dat-o unei colege si aia a aruncat-o spre el si lui i-a cazut din mana si s-a spart pe jos. Si zice o colega " Bai, vine profa de romana... Stiti cum face aia. straight face " si noi ne-am grabit sa strangem, bla-bla, si intra diriga sa ne zica nu stiu ce si ne vede pe noi pe jos cica " Ce s-a intamplat? " si noi " A, pai, doamna... nimic. Era de la cei mici plastilina pe jos. big grin " si diriga " A, bine. " si intra profa de romana pe usa si noi " Pfiu, am scapat. love struck " rolling on the floor

Dadeam test la istorie si nu stiu ce vroia colega-miu sa faca si s-a dat intr-o parte cu scaunul si a cazut. rolling on the floor

Dupa testul de la istorie, o proasta de colega nu stiu ce a vrut sa-mi faca, m-a impins si am cazut peste scaune, profa de romana era sa faca infarct. rolling on the floor

Ne batem cu cornurile, spargem cutii de lapte, aruncam cu pixuri in clasa si creioane. laughing

| Cσσкiє a răspuns:

O colegă a plecat de la ora de fizică, pe motiv că ar fi "pe stop". Peste o oră, unui băiat i s-a făcut rău, Cătălin a zis "Ce, mă, şi tu eşti pe stop?". Doamna de fizică l-a auzit şi a zis "Eu nu ştiam că şi masculii au ciclu. Foarte interesant, mă duc să'i spun şi doamnei diriginte." Am râs o grămadă. Pentru astăzi aveam de învăţat "Pârghia". Doamna de fizică zice: "Ce este pârghia? Să răspundăăăă... Cătălin, cel cu ciclul!" laughing

| AcidCuSange a răspuns:

(Intamplarea asta nu e a mea, a verisorului meu dar e super amuzanta).
Erau la ora de religie si cantau colinde.Cica face una, Beatrice:
-Auziti, ia scoate-ti-va telefoanele si filmati-ma sa vedeti ce tare cant.
Au scos aia telefoanele, au dat la video...Profu' se uita prin catalog, nu avea treaba.Si incepe aia sa tipe...Mai si ce s-a speriat domn profesor si colegii ei au ras pana nu au mai putut!
sau
Cica ma face pe mine un coleg de-al meu apocalipsa sau maimuta.Se da mai in spate (eram pe coridor) si cade jos. Ce m-am ras laughing

| Enigm? a răspuns:

In timpu` orei de geografie.
Eu stau in a 2-a banca si in spatele meu e un coleg mai. "interesant".
Trebuia sa dam test la germana si un coleg ca sa traga de timp si-a luat o periuta de dinti din ghiozdan si a inceput sa mimeze ca se spala pe dinti. "Baii Serjea, acum te apuca igiena orala?" el neputand sa vorbeasca cu periuta in gura incepu sa se balbaiasca.
rolling on the floor.
Apoi, tot in ora de geografie la noi in clasa, in spatele profului, acest "serjea" se prefacea ca sterge tabla, si a inceput sa scrie pe tabla injuraturi in engleza si sageti catre prof care era la catedra.
Acesta se uita in spate si spune "Mai bufonule, acum iti faci tema la engleza?:o si le-o dai si lor sa o copieze?"laughing
Sau.

Eram in ora de religie, si un coleg a inceput sa il imite pe "Fernando" [in puii mei] si vorbea exact ca el.
Profa enervata la culme incepe sa il ia peste picior, "Mai tibi tu esti prost?"
"Tibi nu e prost pe sistem" si chestii de genu.

sau. ne bombardam cu bulgari in curtea scolii si vrand sa nimeresc un coleg am nimerit directorea.
"Cine m-a lovit?"
"liniste..."
"O sa ma uit pe camerele de supravegheat si daca nu recunoaste o sa primeasca 3 zile exmatriculare"
straight face hopaa. "linistee"
SI a plecat, si nu s-a mai intors laughing

sau.
Eram in curtea scolii si profa de mate trecea pe langa mine. Niste colegi incercand sa o tinteasca cu o cana cu apa rece de la geam [era iunie caaald] au nimerit-o si ea a inceput sa tipe la mine si sa urle. Ma intreba cine a dat. I-am raspuns ca nu am fost pe faza. A fost o chestie absolut geniala.

| Kqzu97 a răspuns:

Pai anul` trecut.Se bateau 2 fete in curtea scolii si din greseala una dintre ele i`a dat una profesoarei de matematica iar profesoara i`a pus piedica fetei si a cazutrolling on the floorProfesoara face un fel de "karate"rolling on the floor

| Andreea0678 a răspuns:

Pai era ora de romana si citisem o poezie de la Mihai Eminescu. Dupa care ne-a pus sa facem caracterizarea scriitorului. A intrebat pe fiecare in parte ce a scris si ajunge la un coleg Horatiu si l-a intrebat ce a scris.Acesta a inceput el mandru sa citeasca fiind foarte sigur de ce a scris.Nici nu a apucat sa citeasca ca ne-a bufnit pe toti rasul. A inceput cu o faza gen: "Scriitorul Mihai Eminescu este un scriitor foarte tupeist deoarece isi permite sa criticee pe altii" Am ras o gramada de timp dupa faza aia.

Era ora de mate si avem o profesoara foarte severa si foarte diplomata.Mereu imbracata la 4 ace etc... Ei bine cum stateam noi linistiti si o asteptam sa vina la ora s`a trezit un prost sa arunce cu o punga de lapte intr-un coleg din prima banca. Cum acesta nu are o tinta prea buna nu l-a nimerit si a nimerit tabla. Ce a urmat --> O punga de lapte sparta si plin de lapte pe jos. ne-am dus repede dupa mop ca sa nu vina profa si sa inceapa cu predicile. Am apucat sa stergem dar a fost o singura problema. Nu a avut timp sa se usuce. Nu dupa mult timp apare si profa. Intra pe usa frumos si in drum spre catedra a alunecat si a picat in cur laughing)A fost ca Super-manlaughing A atuncat direct catalogul pe catedra. Dupa ce s`a ridicat s`a uitat lung in clasa s-a asezat si a inceput sa predea. Nu o sa uit niciodata faza aia rolling on the floor

La teza de la romana acum un an o colega avea o pisica in ghiozdan si a inceput sa miorlaie in mijlocul tezei. A facut diriga ca toate alea si a trimis`o cu pisica afara.

La ora de muzica, o colega vorbea intru`na si la un moment dat s`a luat profu` de ea si i`a zis "Bai Radio-Sant... Te`a lasat semnalu` acolo in pestera?" Si asa i`a ramas porecla.

La ora de biologie am avut o ora in care subiectul a fost " Snururi in fund" Toti baietii din clasa erau :O laughing.

Si au fost mai multe dar astea au fost mortale rolling on the floorlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a aduc aminte in clasa a-VII-a profa de chimie m-a trimis a magazin sa ii iau alune...infine ma duc eu a magazin si ii iau. cand sa intru in scoaa mi-a venit ideea sa ii sperii pe coegii mei ca ei nu prea st cuminti si se cam panicheaza cand se deschide usa. ajung eu a usa o deschid repede si incep sa urlu cand ma uit a catedra profa era acolo toti au inceput sa rada si eu ma irosisem toata dar pana la urma am inceput sa rad si eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram la ora de franceza iar un baiat din cl la mine[un pic cam nebunatic] nu avea chef de ora si ii zice profei:
-d-na profa ma doare capu`:d
iar profa:
-care cap?
iar el:
-de jos!laughing

SAU

eram in pauza si baietii faceau curse printre banci dintr-o data intra profa d efranceza in clasa iar baietii nu au observat-o si s-au izbit cu totii in ea laughing

SAU

eram in pauza iar unii baieti au obiceiul sa tranga fetele in brate ...sa ne apuce de fund(mai multe) si odata directoarea(proa de mate) avea ore la clasa alaturata si cand am trecut pe hol s-a hotarat sa treaca si prin clasa la noi cand a intrat in clasa toti baietii erau calare pe mine si eu tipam sa ma lase in pace apoi profa a vorbit cu dirigu si el le-a zis baietilor ca daca mai au asa scapari ii duc la un veterinar ca sa le potoleasca hormoniilaughing

SAU
eram in pauza si eu stergeam tabla ca eram d eservici iar 2 baieti in spatele mew strigau...hai s ane fu la la (de multe ori).iar profa de ramana era in usa si se uita la noilaughing... lolll ce cearta au mai primitlaughing

SAU

in pauza baietii au obiceiul sa se bombardeze cu mere si toti peretii sunt plini cu urme de mere...laughing

SAU

eram in pauza si era geamul deschis...si dintr-o data a venit o rafala de vant si jaluzelele noastre au zburat pe geam...laughing

SAU

eram la ora de franceza iar ora urmatoare aveam ed fizica iar unu din clasa la mine si-a dat blugii jos(a ramas in chiloteihee hee) si vroia sa se schimbe in trening...dar nu a mai apucat ca a intrat profa si l-a prins!laughing

SAU

eram la ora geografie si profu ma ridica in picioare sa spun tipurile de soluri...iar eu cand m-am ridicat colegul meu din spatele mea a impins banca in mine si eu am cazutlaughing... apoi cand sa spun tipurile de soluri eu nu le stiam si niste baieti imi sosoteau:
~spermasoluri
iar eu am crezuth ca poate asa se numesc acele soluri si i-am zis lu` profu de asa zisele soluri...toata clasa a ras atunci!laughing

SAU

SUNT MULT MAI MULTE FAZE...DAR AKUM NU MI LE MAI AMINTESC:*::*:*:**:

| Hokaghe a răspuns:

laughing jucam adevar sau provocare in ora de mate si o colega mi-a dat ca provocare : Daca sunt intrebat ceva sa raspund toata ora:Nu stiu de astea...sunt prea prost laughingsi cum nu se putea intampla mai bine chiar in ultimele 5 minute m-a intrebat profu ceva...la care eu am tacut pe moment:si pana nu a zis profu ca daca nu rasp imi pune 2 am prins curaj si am rasp cu cuvintele respective, au busit toti in ras iar profu pe care nu l-am vazut niciodata razand, se prapadea de ras laughingbine, dar ce pot sa spun ebig grinulce razbunare devil laughing)

| ALLe_4637 a răspuns:

Eram acum o saptamana la romana laughing si il scaoate pe unu Popa la tabla chatterbox corigentu clasei happy Si il pune sa conjuge verbu "a fi " la conjuctiv laughing si a scris "as fi" legat si profa ii da cu caatalogu in cap si ii zice as fi legat Popo :O? anul asta nu te mai trec waiting la care el : Doamne nu e sunt eu de vina... Profa: Da cine e ca nu scrii tu dezlegat? Popa : Nu scrie creta bine rolling on the floor

sau tot la romana

Ajunsesem la expresia Calul Traian happy
Si face un coleg : doamna eu am 3 troiane happy
Profa: unde ma?
Razvan : In calculator sunt niste virusii.
Profa : a stiu.
da se trezeste o colega =]]:
Si si siii siii euu ammm laughing virusi daiaaaaaaaaaaaaa straight face
Profa : da paun tu din pacate in cap il aii :O:O :-

| BrokenKidxD a răspuns:

Pai,la ora de romana (ieri) ma ridica profa in picioare.
ma striga o data (eu avand castile in urechi, nu am auzit-o)
ma striga de doua ori
ma striga de 3 ori.
eu nu raspund. si-a dat seama ea ca fac cine stie ce
vine la banca si cica ea: la tabla
ies eu la tabla, incepe si intreaba : ce fel de poet era emonescu
eu: unu cu freza de emo numai ca-si purta parul' pe spate sa para gigolo.
a deschis ea catalogul si mi-a trecut nota, o intreb eu:
mi-ati trecut doi sa-u 3 doamna?
la care ea: ti-am trecut 4puppy dog eyes

.nu-i asa amuzanta dar mna.