| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca in secolul XXI expresia "a cauta cu lumanarea" poate fi inlocuita de "a cauta cu lanterna de la telefon"? laughing Ziceti si voi niste expresii de genul, care pot fi inlocuite de altele actuale.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

A călca pe bec - a calca pe lego.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nuuu... Pentru ca e mai interesant cand "ii tii luminarea" happy

| RAY a răspuns:

Cel care sapa criptomonede va avea parte de facturi mari, nu știi ce îți rezerva următorul upgrade, nu uita niciodată ca ai plecat de pe un Nokia, un om fără telefon este un om înțelept într o lume de dependenta de telefon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De exemplu, mai poți zice în loc de "Minte luminată cu lumânarea", "Minte luminată cu lanterna".

Ta Da!

| BonciuTalent a răspuns:

Cine fura azi un ou maine isi face incubator