| anonim_4396 a întrebat:

De ce melodia fetelor de la blaxy girls sa numit "dear mama"? e ceva legat de mama ei?

Răspuns Câştigător
| Farcas a răspuns:

Daca te uiti la videoclip vei intelege...si da, este vorba de mama uneia dintre fete...aici te poti uita http://www.youtube.com/watch?v=oR3BsQKtLsk&feature=related

33 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Doamna din videoclip este chiar mama unei dintre fetele de la "Blaxy Girls". asa ca are legatura cu "dear mama".

Bula
| Bula a răspuns:

Poate, dar poate fi si doar fantezie.

| cristi a răspuns:

Melodia nu are nici o legatura cred cu mama ei, pur si simplu a ajutat trupa (implicit pe fiica sa) sa filmeze videoclipul care trebuia sa exprime in imagini versurile melodiei in care este vorba de o adolescenta si relatia ei cu mama sa pe care o iubeste.

assiris
| assiris a răspuns:

Este o poveste reala sau nu dar care exista peste tot, chiar si in cazul celor care intreaba de ce parintii sunt severi cu copiii lor. Oare ce simte o mama care-si iubeste copilul ca pe ochii din cap, cind acesta, la 14-16 ani ii intoarce spatele si pleaca, poate sa se calmeze la o partida de sex cu amantul (doar nu poate fi soţ). Regretele dupa sunt tardive.
Partea ciudata a lucrurilor este insa ca de cele mai multe ori daca nu chiar de fiecare data, viata plateste cu aceeasi moneda si atunci intrebarea: oare cu ce am gresit? nu-si mai are rostul.

| Simon a răspuns:

Si daca ar fi un omagiu adus de Costi mamei lui, sau poate este doar o melodie ca oricare alta (iar mama din videoclip este pur si simplu un personaj)!?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vei urmari videoclipul vei observa ca mama este suparata ca fata ei(una dintre fetele de la blaxy girl)deoarece este emo. ea se cearta cu fata si incepe a lua niste pastile. apoi fata plimbanduse vede o ambulnta si apoi observa ca era maicasa moarta. de aceea se numeste melodia dear mama. imi place intrebarewinking si imi place si melodia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi plac foarte mult fetele de la blaxy girls...:X...melodia dear mama ar putea fi dintr-un caz real sau nu...desi ar fi trist daca s-ar fi intamplat cu adevarat... oricum canta soooooooper...:X...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima fata care canta are o mama care a murit din cauza ei fiid ca sa facut emo si nu o mai asculta mama ei a baut un tub de pastile si a murit fata si-a dat seama prea tarziu de ce a facut.va pup fetelor. sunt fana voastra nr1.va urez succes
ancutz

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nuj dar s-a numit asa deoarece noi pusti sa vedem cum e fara mama.Raluka

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Melodia dear mama se numeste asa findca in romana inseamna draga mama si e legat de mama ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu deoarece trupa a dorit ca sa ne aminteasca ca parintii sunt mai importanti ca orice prieten

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da eu cred ca este un omagiu adus mamei ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Melodia este adresat mamelor fetelor melodia sa numit,. dera mama"adica draga mama un fel de multumire mamelor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este voi nu ati vazut videoclipul ca mama se cearta cu fata ei si dupa aia moare dar nu deadevarat ca vine salvarea de la dicameltele de inima

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ca o suparase pe mama ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata care canta are o mama care a murit ea a baut un tub de pastile si a murit iar fata si-a dat seama prea tarziu de ce a facut...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MELODIA FETELOR DE LA BLXY GIRL SA NUMIT "DEAR MAMA" PENTRU CA POTE VREA SA SPUNA DESPRE MAMA EI CAT DE MULT SUFERA SI I PARE RAU PENTRU EA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te uiti la videoclip vei intelege...si da, este vorba de mama uneia dintre fete...aici te poti uita http://www.youtube.com/watch?v=oR3BsQKtLsk&feature=related

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA NORMAL CA E CEVA LEGAT DE MAMA EI. DOAR ATI VAZUT VIDEOCLIPUL

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da
este

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu! e adresata tuturor mamelor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Privind videoclipul si intelegand versurile iti vei da singur seama.Este vorba de mama uneia dintre fete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imaginile cantecul fetelor melodia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da e legata de moartea mamei lui blaxy girls

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum se numeste melodia de la finalul filmului,, Banlieue 13 - Ultimatum"? please imi spune cineva tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

. pai. melodia se refera ca trebuie sa iti,, respecti '' mama ca sa zic asa...pana nu va fi prea tarziustraight face