| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot zbura gainile? Asa sunt ele programate genetic sau gaina, asa cum o vedem noi, este o specia derivata din altceva si nu zboara fiindca... nu are nevoie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt ca este problema de gandire.

7 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Pentru ca nu pot fi ''luate'' cu avionul.

assiris
| assiris a răspuns:

Zboara la nevoie dar prin domesticirea lor au devenit sedentare si si-au pierdut capacitatile de zbor.

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Gainile inainte sa devina animale domestice zburau. Cand omul a inceput sa cultiveze gainile, evolutia si-a facut treaba. Toate nevoile lor, apa, mancare, etc le ofereau oamenii si incet incet nu mai aveau nevoie sa zboare ca sa caute macare sau apa. Milioanele de ani de evolutie si-au facut treaba.

| emilica95 a răspuns:

De proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca is grele de cur...

| gearbox a răspuns:

Pentru ca sunt imobilizate la sol din cauza costurilor mult prea mari de exploatare si rulate peste durata recomandata pentru siguranta pasagerilor(pureci, virusi, H5N1),
(acest mesaj nu este unul publicitar, va rugam totusi sa folositi liniile noaste romane Tarom, gainile nu au nicio vina)

| gearbox a răspuns:

Pentru ca sunt imobilizate la sol din cauza costurilor mult prea mari de exploatare si rulate peste durata recomandata pentru siguranta pasagerilor(purici, virusi, H5N1),
(acest mesaj nu este unul publicitar, va rugam totusi sa folositi liniile noaste romane Tarom, gainile nu au nicio vina)