| oDeiiaa a întrebat:

Heii TPU.

Ce bancuri bune stiti?

Funda pentru cele mai amuzante

3 răspunsuri:
| monymonika a răspuns:

.Si uite asa, la inceput, am asteptat comunismul, fara sa ne dam seama cum traiam...
Acum asteptam Sfarsitul Lumii, fara sa ne dam seama ca el a inceput deja...
*****
Femeile nu tac niciodata - ele, in unele momente doar, inceteaza sa vorbeasca cu voce tare...
*****
Oamenii de stiinta au descoperit ce-si doreste femeia, dar ea, intre timp, s-a razgandit...
*****
Un hot de buzunare, fara experienta, si-a adus victima la orgasm...
*****
Lache betivu', a suflat peste tort si tortului i s-au aprins lumanarile...
*****
Multi promit sa te scape de burta, dar in afara de ginecolog, toti mint...
*****
Doua blonde:
- Ieri am fost la doctoru' de ochi.
- Si ce ti-a zis?
- Mi-a zis sa-nvat alfabetu'...

La gabori, alt concurs de promovare. Vine in sala primul candidat.

Exminatorul il intreaba:

- Cat face 5*5?

- 24!

- Ba esti sigur ba?

- 26!

- Ba, mai gandeste-te!

- 27!

Examinatorul noteaza in fisa: "Nu stie dar nu se da batut".

Urmatorul:

- Cat face 6*6?

- 30!

- Esti sigur?

- Da, 30!

- Chiar esti sigur?

- Da dom'le, 30!

Examinatorul noteaza: "Nu stie, dar este un om cu principii".

Ultimul:

- Cat face 9*9?

- 81!

- Cum ai stiut?

- De la scoala!

- Cum ma, de la scoala? Pai si ceilalti au fost la scoala!

- Da, de la scoala!

Examinatorul noteaza in fisa: "Stie dar nu vrea sa spuna de unde"!

----------------------------

Mor 6 politisti si se ancheteaza cazul:

-Pai...Trei dintre ei erau cu barca pe lac si doi si-au aprins cate-o tigara. Unul si-a adus aminte ca a uitat sa stinga chibritul si a sarit in apa sa-l stinga si sa-necat.Al doilea uitase se-si stinga chistocul si a sarit si el si sa-necat.

-Si al treilea?

-Nu pornea barca si s-a dat jos s-o-mpinga si sa-necat.

-Bine, dar ceilalti trei?

-Ei au murit la reconstituire...

--------------------------------

Doi politisti merg pe strada.La un moment dat, linga ei opreste o

masina straina din care coboara un tip:

- Parlez vous francais?

Politistii, nimic...

- Gavariti pa ruski?

Politistii nimic...

- Do you speak English?

Politistii nimic...

Suparat, strainul se urca in masina

si pleaca in viteza...

-Ai vazut bai, cite limbi stia tipul? intreaba unul

-Si la ce i-a folosit? raspunde celalalt.

--------------------------------------------

Q: De ce merg pe strada trei politai si un caine?

A: Sa aiba 12 clase si o limba straina.

---------------------------

Un politist cercetand un geam spart:

- Mda, exact cum mi-am inchipuit... E spart pe amandoua partile!

---------------------------

Un elicopter s-a prabusit intr-un cimitir. Politistii au recuperat

300 de victime.

----------------------------

Un politist s-a dus intr-o zi la sectie cu un pinguin.Aici seful sau l-a intrebat:

-Ce faci cu pinguinul aici? Du-l imediat la Gradina Zoologica!

Dupa un timp, seful politistului a plecat de la sectie, iar pe

drum

s-a intalnit cu politistul care era cu pinguinul de mana.

-Ti-am spus sa-l duci la Gradina Zoologica!

-L-am dus; acum mergem la teatru...

--------------------------------

Un politist cu o masina opreste la o benzinarie.

Coboara din masina dar isi uita cheile inauntru si i se incuie portiera.Nestiind cum sa descuie sa fara chei il intreaba pe benzinar.Acesta vazand ca geamul de la portiera este putin deschis,il sfatuieste pe politist sa incerce sa descuie usa cu o sarma.Zis si facut. Dupa un timp trece un om pe acolo si se pune pe ras.

-De ce razi dom'le? il intreaba benzinarul.

-pai este un politist mai incolo care incearca sa traga siguranta de la usa masinii cu o sarma,ca sa o descuie.

-Si ce e rau in asta,ca eu l-am invatat? zice benzinarul

-Pai nu e nimic rau,dar e altul in masina care zice:"mai la stanga, mai la dreapta"

---------------------------------

Un englez, un francez, un politist roman si un ungur se aflau intr-o barca ce urma sa se scufunde.

Cei 4 decid sa traga la sorti care sa se arunce in apa si sa ii scape pe ceilalti.

Ghinionu cazu asupra englezului.

Acesta zise "Long live the king" si se arunca in apa.

Cei ramas observara ca barca tot se scufunda.

Veni randul francezului sa se arunce.Acesta zise "Vive la France " si se arunca.

Barca se tot scufunda!

Ghinionul cazu pe politistul roman. Acesta zise "Traiasca Romania Mare" si ii facu branci ungurului!

Sergentul catre soferul lui... caporal :

- Caporal, scoate capul pe geam si vezi daca merge girofarul!

- Da, nu, da, nu...

Doi politisti se hotarasc sa se distreze, intr-un week-end in care nu lucrau. De aceea, aleg sa mearga la un bordel. Matroana ii primeste, dupa obiceiul casei, ii pofteste in sitting-room si deschide conversatia:

- Cu ce va putem servi?

Politistii raspund:

- Pai, noi nu prea stim ce aveti dumneavoastra pe aici, ce ne-ati propune?

- Domnilor, asta e in functie de suma disponibila. Cam cit aveti in numerar?

Politistii se cauta in buzunare si portofele si declara:

- Cam 50.000 de lei!

La care, patroana/matroana le spune:

- De banii astia, mai bine va duceti in parcul de vis-a-vis si va distrati intre voi, asa, ca baietii!

Politistii, dezamagiti, se conformeaza.

Dupa o ora, batai in usa bordelului. Matroana deschide usa si gaseste in prag pe cei doi politisti.

- Domnilor, eu credeam ca am vorbit serios. Aveti cumva mai multi bani?

- Nu!

- V-am spus doar ca de banii pe care ii aveti nu puteti sa faceti decit un singur lucru! Ati inteles?

- Da!

- Si atunci, ce mai cautati aici?

- Ne-am distrat si acum am venit sa platim!

-------------------------------------

Doi politisti gasesc trei grenade intr-o groapa.

1:-Ce ne facem cu ele?

2frustratede ducem la sectie.

1worriedi daca explodeaza una pe drum?

2worriedpunem ca am gasit doar doua.

--------------------------

Q: De ce un politai pune pe noptiera seara la culcare un pahar cu apa si unul gol?

A: Poate i-e sete, poate nu...

Un politai cumpara continuu bilete la film la acelasi spectacol.

Casiera il intreaba mirata:

- Ce faci Dom'le? De cate ori cumperi bilete pentru acum?

- Doamna eu nu fac bisnita cu bilete dar e un tampit inauntru care mi le rupe.

Cica seful de sectie ii strange pe gabori la un loc si le spune:

Bai, maine sa veniti imbracati frumos ca mergem la "Nunta lui Figaro".

A doua zi vin politistii toti imbracati la costume, cu neveste,

copii, cadouri, flori. Cand ii vede seful de sectie se ia cu mainile de cap si le zice: Ma, idiotilor! nu mergem la nunta propriu-zis, "Nunta lui Figaro" este o opera maaa, teatru, opereta intelegeti?! La

care ei: Si ce te superi asa Sefu', dumneata cand ai venit la

"Lacul Lebedelor" cu unditele am zis noi ceva?

--------------------------------

Un politist patrula. Vine un copil si-i zice

-Nenea politistu'!

-Da.

-Cat e ceasul!

-2:45!

-La 3 fix sa ma pupi in fund...

Si fuge. Politistul alearga dupa el. Dupa un colt da de un ofiter superior.

-Unde alergi asa, mai Ioane?

-Un nesimtit de copil a venit si mi-a zis sa-l pup in fund la 3.

-Da' e abia 2:45, nu te grabi asa tare ca mai ai timp!

--------------------------------

In compartimentul unui tren se afla Ileana Cosinzeana, Fat Frumos, un politist prost si un politist destept. Pe masa este o sticla de sampanie. Trenul trece printr-un tunel. Cind trenul iese din tunel, se constata ca a disparut sticla de sampanie. Cine o luase?
Raspunsul este: politistul prost, deoarece celelalte personaje sunt Imaginare

| MaDrogezCuPepsiCola a răspuns:

Trei blonde vor sa treaca Nilul dar niciuna nu stie sa innoate destul de repede ca nu cumva sa-i manince crocodilii. Dintr-odata apare zina cea buna si le spune ca azi se simte foarte bine si de aceea fiecarei fete le va indeplini o dorinta.
Prima:
- Vreau sa innot de zece ori mai repede decat pot.
Innoata cit innoata dar cand ajunge la jumatatea latimii riului hatzzzzz, o maninca crocodilii.
A doua speriata:
- Vreau sa innot de 20 de ori mai repede decat pot. Dar nici ea nu reuseste, ajungand pina la un metru de mal este sfisiata de crocodili.
A treia nici nu mai stie ce sa faca si cere sa se transforme in barbat.
Dupa ce se transforma se uita putin imprejur:
- Aaha... uite un pod!

O blonda suparata ca lumea face misto de ea se vopseste roscata.
Intr-o zi se intalneste cu un cioban si ii spune:
- Ciobane, daca iti spun cate oi ai imi dai si mie una?
- Da, fata tati! zise ciobanul.
- 201! spuse blonda
- Fata tati daca iti spun ce culoare are parul tau natural, imi dai cainele inapoi?

- Bula, ce e patria?
- Nu stiu domnule sergent!
- Esti prost Bula!
- Ioane ce e patria?
- Patria e mama mea!
- Foarte bine Ioane!
- Bula, ce e patria?
- Patria e mama lui Ion!
- Ba nu Bula! Patria e si mama ta! Ce ai inteles Bula?
- Sunt frate vitreg cu Ion

La scoala, profesoara lui Bula da clasei drept tema, o propozitie cu expresia "mama e numai una".
Urmatoarea zi la scoala profesoara ii intreaba pe colegii lui Bula ce propozitii au facut cu "mama e numai una":
- Ionel, tu ce ai scris?
- Pai, cand am fost bolnav mama a stat tot timpul langa mine, mama e numai una.
- Bravo!
- Dar tu Geogele, ce ai scris?
- Cand nu stiam sa fac un exercitiu la matematica mama m-a ajutat, mama e numai una.
- Excelent!
Insfarsit a venit si randul lui Bula
- Si tu, Bula, ce ai scris?
- Pai eu cand am ajuns ieri acasa, imi era tare foame si am intrebat-o pe mama ce e de mancare, iar ea mi-a zis ca sunt doua chiftele in frigider, am deschis frigiderul si am strigat:
MAMA, E NUMAI UNA!

Bula si Strula dezlegau integrame:
- Bula, organ genital la femei?
- Orizontal sau vertical?
- Orizontal.
- Pai atunci e gura!

- Soldat, la raport! striga generalul lui Bula.
Imediat cade generalul in canal si-i zice lui Bula:
- Bula, scoate-ma de aici!
Acesta vede ca nu ajunge la el cu mana asa ca intinde pusca, la care generalul:
- Bula, acum trage.
Raspunsul lui Bula:
Trrrrrr...

| Yoo_1905 a răspuns:

Maria si Vasile stand in casa.Vasile o intreba pe Maria:"Fa eu iti aduc mereu lana si u faci nu'ma fire, fa si u ceva d imbracat.", Maria nimic.Vasile:Ia ca ma prefac eu ca mor sa vad cu ce ma imbraca la inmormantare...".La inmormantare,Maria dand cu mana pe deasupra cosciugului zicand"Vasile, Vasile, ti'a iesit pl prin fire."rolling on the floorrolling on the floor

CE zice un oltean cand vde un caine alb? Ca este noulaughing