| TheScamy a întrebat:

PARTEA A 5A:
-Ce tot spui? Da sabia aici!
-Te-am intrebat ceva.Raspunde tipa Sakura printre miile de lacrimi
-Nu, nu poate trai nici un om fara inima.De ce?
-Atunci tu cum te astepti ca eu sa traiesc fara inima mea.Inima mea mi-ai ucis-o fara pic de mila.Ai lasat un trup fara inima.
-Sakura
-Te urasc. Putinele clipe am petrecut cu Saskue insa il iubeam.Il iubeam si il voi iubi mereu.Nu pot sa traiesc fara el, nu pot.Totul fara el mi se pare imposibil. L-am pierdut, insa nu pentru mult timp.Ma voi duce dupa el. Mi-a promis ca vom fi mereu impreuna si asa va fi.Si dupa aceste cuvinte si-a strapuns trupul cu ascutita sabie scotand cateva sunete de durere.Incet mici picaturi de sange au inceput ca curga, Sakura cazand in genunchi.Cu ultima putere s-a tarait pana langa Sasuke sarutandu-l incet pe buzele acum reci, si cazand pe pieptul lui a zambit inchizand incet ochi.
-Vin la tine.Asteaptama.Si ochi Sakurei se inchisera de durere plini de lacrimi.Doau trupuri neinsufletite zaceau acum printre perdelele albe patate de sange.Tristetea plutea prin vantul ce adia si purta iubirea celor doi pana in cer.
Asa se intampla cand iubesti cu adevarat.Iti pierzi sufletul.
Insa sa nu credeti ca asta a fost tot si este un sfarsit trist.De fapt este unul asa si asa deoarece asa cum au promis cei doi se vor intalni insa in rai. Un inger cu aripi albe si parul negru statea sub umbra unui palmier privind oceanul si gandindu-se la Sakura.Deodata o lumina roz aparu in fata lui si buzele ii fura cuprinse de un sarut pasional. Un inger cu parul si aripile roz il saruta cu lacrimile in ochi.Sasuke rupse sarutul si o intreba:
-Ce faci aici? Nu ai ce cauta aici, nu este locul tau. Tu trebuie sa traiesti, sa iubesti si sa fi iubita.
-Nu.Aici este locul meu, unde esti tu.Eu nu mai traiesc de cand tu ai inchis ochi si m-ai parasit.Insa eu nu te pot parasi. Te iubesc si nici moartea nu ma va desparti de tine. Cei doi isi luara zborul spre cer ajungand intr-un loc alb imaculat. Buzele lor se unira ramanand mereu impreuna.
PARTEA URMATOARE CURANDlove struck:*
Totul pare a fi perfect.Toti aici sunt fericiti, nu egzista suparare, gelozie, durere, totul este perfect.
Doi ingeri stateau imbratisa-ti intr-un colt. Unul dintre ei avea aripile roz la fel ca si parul iar celalalt avea parul usor spre albastru si aripile albe.Acestia se tot imbratisau si se sarutau.
-Sunt atat de fericita aici cu tine Sasuke, te iubesc, si te voi iubi mereu.
-Si eu Sakura, te iubesc, si dupa aceste cuvinte cei doi se saruta, insa momentul a fost intrerupt de un inger mic putin mai grasut cu un chip destul de amuzant.
-Ma scuzati, Sasuke, Sakura sunteti chemati.Acestia ascultatori tinandu-se de mana se duc la o usa mare din lemn si intra inauntru unde se afla un domn.
-Sasuke, Sakura, ma bucur sa va vad atat de indragostit, insa avem o mica problema, se pare ca peste cateva zile doi copii se vor naste. Unul de vita regala, mai pe inteles, un baietel din familie de regi din Japonia, si o mica fetita de oameni obisnuiti din Romania.
-Ce? Si de ce ne spui noua? intreaba Sasuke
-Off Sasuke, voi doi veti fi cei doi copii, sufletele voastre se vor duce in micile trupulete, insa nu va veti aminti nimic din ceea ce ati vazut aici, sau de viata voastra anterioara.In mai putine cuvinte veti uita de voi doi si de iubirea pe care vi-o purtati.
-Ce? Glumesti? Nu poti face asta, spune Sakura putin trista.
-Imi pare rau Sakura, dar astea sunt regulile, si dupa aceste cuvinte trupurile noastre incep sa dispara.
-Ce se intampla? intreaba Sasuke.Se pare ca cei doi copii vor sa se nasca mai repede. Aveti grija ce veti face si dupam acestea dispare.Il privesc pe Sasuke si inainte sa disparem il sarut pasional.
Sakura :-Hei ce intuneric este, hei unde sunt? Hei.Aud o femeie cum tipa si o mana apare, luandu-ma de mijloc.
-Hei nenea da-mi drumul, nu sti sa te porti cu o doamna, nu auzi. Ce faci? de ce este asa lumina afara, nu ma scoate lasa-ma aici, este frig, vreau inapoi, lasa-ma. Uite esti mutumit, imi vine sa plang, te-am avertivat, si micuta fetita incepe sa planga umpland sala de nasteri de galagie. O camera de filmat imi apare in fata.
-Hei domnul nu imi place sa fiu filmata, nu auzi nu sunt aranjata, ma eu cred ca vorbesc cu pereti, din nou imi vine sa plang, s-a zis cu tine domnu, insa aceata incepe sa vorbesca:
-Cine este cea mai frumoasa fetita din lume? Cine este taticul tau? Da eu sunt.
- Ce? Tu nu esti tata. Dupa cateva momente in care sunt intoarsa pe toate partile, spalata si imbracata sunt dusa la o femeie care parea sa fie rau.Aceata ma ia in brate si imi zambeste.Ma simt bine bratele ei, ma simt protejata, in siguranta.
Sasuke:-Totul este asa intunecat.Priversc in jur insa nu prea pot vedea multe.Deodata o mica lumina apare si o mana intra prin acea sursa, si ma prinde.Incep sa ma zbat si deodata simt nevoia de a plange. O Sasuke esti patetic, plangi? Ce fel de barbat esti tu? Deodata un barbat mai batran imi apare in fata si incepe sa zambeasca si sa tip[a ca s-a nascut micul print. t ipetele mele se auzeau prin toata sala. sunt infasurat intr-un scutec dupa ce am fost spalat si consultat si sunt dat in bratele unei femei.
O privesc atent si imi pare cunoscuta. Ia stai, asta este sora Sakurei, May, si asta de langa ea este Gaara. Oooo nu, nu se poate, sunt fiul lor, ooo cum se poate, sunt fiul sorei iubitei mele, ce mai este si asta? Femeia ma ia in brate si ma saruta pe frunte, caldura trupului ei ma inconjoara facandu-ma sa ma fimt in siguranta...
Sakura:Stau intr-un pom si desnez.Mana mea se misca fara sa vreau, si ii pictam chipul lui.Nu stiam cine este exact insa mereu il desenam. O adiere de vant imi face parul roz scurt lasat liber sa pluteasca pe aripile blande ale vantului. Ochi mei caprui straluceau si un zambet imi apare pe buze cand termin de desenat.
-Eliza, vino in casa se intuneca, striga o femeia care parca ar fi trebuit sa fie mama.Este o doamna destul de draguta cu parul saten si cochi caprui.
-Vin acum, strig eu.Imi inchid desenul si sdar din pom incepand sa fug.Deodata chipul lui Sasuke imi apare in fata.Ma opresc si o lacrima imi apare in ochi, insa ridic capul inspre cerul deja instelat zambesc si spun:
-Nu ti-a mers cu mine.Nu l-am uitat.Fiecare moment petrecut cu el il tin si acum minte, si chiar daca sunt departe de el tot il iubesc, si il voi iubi mereu.Stiu. sunt sigura ca si el ma tine minte, si ca ma iubeste lafelk de mult cum il iubesc si eu.Si dupa aceste cuvinte intru in casa. Dupa ce i-au masa de seara intru in camera mea, unde imi pun castile si incep sa desenez.
Sasuke:Sta pe balcon si privesc stelele, care erau cu miile acum.
-Sakura, oare ce faci tu acum? Ma mai ti minte, sau m-ai uitat.Zambesc si apoi imi spun :
-Nu fi prost Kissame, adica Sasuke, ea te iubeste, te iubea si te iubeste, simt asta, nu m-a uitat asa cum nici eu nu am uitat-o.Privesc cerul si imi vine sa rad la gandul ca desi toti sperau ca eu sa o uit pe Sakura si tot ce am facut in viata mea anterioara, eu tot stiu tot.Privesc in gol si dau cu ochi de doua morminte, aa de cunoscute mie.Cobor repede scarile fara sa fiu auzit de nimeni si ma indrept spre cele doua morminte.Pe cele doua scria numele meu si al Sakurei, ne-au ingropat impreuna. Oare cum?
-Oare ce faci tu acum Sakura? Insa fara sa vreau asa zisa mea mama era in spatele meu cu lacrimile in ochi.Ma intorc si o vad.
PARTEA A 6A INCURAND:*

4 răspunsuri:
| Mişaaa a răspuns:

Nu întelegi că nu ne intresează? raised eyebrows

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Dar ce e toata chestia asta?(partea 1, 2 3?)

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

Cine critica de rau este foarte prost.
super, pana acum am citit tot ce ai postat.
bravo!

| TheScamy explică:

Ori km o sterg ca nu eu am pus-o(SkAmA)verisoaramea ca imi stie parola de la id:d Shi eu nu as avea atata minte-n cap sa o scriu si nici so postez aikitongueShi ea a luat-o de pe un sitetongueO voi sterge si scuzati-ma pentru injuraturile pe kre vi le-am spus(nu eram eutongue)